• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Varakļāni - LatgalēAr šādiem uzrakstiem turpmāk uzmanīgi! Tā var nostāties pret Satversmi. Ekrānšāviņš: Youtube.com

Neaiztieciet Varakļānus! Satversmē noteikts, ka tie ir Vidzemē...

Kad būs pieejams sprieduma pilns teksts, varbūt uzzināsim, kuros Satversmes pantos ierakstīts, ka bijušais Varakļānu novads atrodas tagadējā Madonas nevis Rēzeknes novadē, t.i., Vidzemē nevis Latgalē.               

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Lai nu kā, sakarā ar šo Satversmes tiesas kalambūru Jura Pūces vārdā nosauktās administratīvi teritoriālās reformas ietvarā, šķiet, ir atrisināta (lai arī samērā voluntāri) viena no lielākajām nesaprašanās problēmām, un varakļānieši ir dabūjuši to, ko gribēja: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir sagatavojusi grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā (šeit), lai nodrošinātu “tā atbilstību Satversmei”, iekļaujot Murmastienes un Varakļānu pagastus un Varakļānu pilsētu Madonas, nevis Rēzeknes novadā.

Tiesa, radusies cita problēma: līdz ar to 5. jūnijā vēlēšanas nevar notikt ne Madonas, ne Rēzeknes novadā, jo Varakļāni būtiski maina spēku samēru.

Tāpēc nu jau cita aparieša – Artura Toma Pleša – vadītā  VARAM paziņojusi, ka rosinās pašvaldību vēlēšanas Madonas un Rēzeknes novadā pārcelt uz 11. septembri. Lai tā būtu!

Līdz 1. jūlijam darbu šajos novados turpinās līdzšinējās pašvaldības, bet no 1. jūlija līdz 1. oktobrim – Saeimas iecelta pagaidu administrācija katrā pašvaldībā trīs cilvēku sastāvā. Nu, jūs vēl atceraties, kā triumvirāta laikā klājās Rīgā!

Cerams, ka Rēzekne un Madona šajā ziņā būs veiksmīgākas, lai gan cerība šoreiz, visdrīzāk, būs īsts muļķu mierinājums.

Tavs komentārs par rakstu: