Aļona Ostapenko BirmingemāOstapenko kārtējo reizi lielā mērā zaudēja pati sev. Foto no: thetennistime.com

Neizmantojusi piecas mačbumbas, Ostapenko piekāpjas Martičai

Sieviešu tenisa asociācijas (Women’s Tennis Association, WTA) Premier ranga turnīra Birmingemā ceturdaļfināla spēlē starp Latvijas sportisti Jeļenu Ostapenko (WTA rangā patlaban 37. pozīcijā) un horvātieti Petru Martiču (Petra Martić, WTA 25.) neviens no lielākajiem starptautiskajiem totalizatoriem Ostapenko neuzskatīja par šīs cīņas favorīti.

Lai gan lielākā daļa mača padevās sīva un interesanta, demžēl izrādījās, ka bukmeikeriem ir taisnība,.

Pirmā seta sākumā Martiča servējot pieļāva divas dubultkļūdas, un Aļona tās izmantoja, laužot pretinieces serves. Trešajā geimā Martičai neizdevās gūt pat nevienu punktu. Savukārt savas serves Ostapenko “noturēja” pārliecinoši. 4-0 šķita pietiekams handikaps, lai par pirmā seta uzvarētāju šaubas nerastos. Tomēr sestajā geimā, sākumā nokļūstot zaudētājos ar 15-40, Martičai galu galā izdevās pirmo reizi lauzt Aļonas servi. Mūsu tenisiste sāka nervozēt un pieļaut dubultkļūdas servējot (pirmajā setā kopā 9!) , līdz astotajā geimā horvātiete rezultātu izlīdzināja: 4-4, bet nākamajā jau izvirzījās vadībā. Par laimi, uz brīdi “kortā atgriezās” tā Ostapenko, kas šo spēli sāka, un vēlreiz efektīgi “nobreikoja” pretinieces servi. Taču, servējot uzvarai setā, Aļona atkal nespēja savaldīt bumbiņu – un nācās spēlēt taibreiku, kura ievadā Latvijas sportiste izvirzījās vadībā ar divu punktu starpību un savu pārsvaru spēja saglabāt.

Otrais sets padodas teju kā pirmā kopija: atkal Martičas dubultkļūdas (visā spēlē viņai tādas bija septiņas – pret Ostapenko 20), divas lauztas serves un 4-0 Ostapenko labā. Arī šajā brīdī Latvijas tenisiste nenotur savu servi, turpretim Martiča savējo uzvar “sausā”! Ostapenko pārliecinoši “paņem” savu nākamo servi. “Kopēšana” galā? Izrādās, nē, tikai nedaudz “pārbīdīta”: Martiča atkal lauž servi un no 2-5 panāk 4-5, gūstot iespēju ar savu servi rezultātu izlīdzināt. Ostapenko izcīna piecas mačbumbas, bet visas Petra atspēlē. Toties Martičai pietiek ar vienu iespēju, lai rezultāts kļūtu 5-5. Nākamajā geimā Aļona vēlreiz zaudē savu servi, un otrais sets ir zaudēts, jo pēdējo geimu Martiča atkal uzvar “sausā”.

Kortā pavadītas jau gandrīz divas stundas, bet pretiniecēm nākas atrast spēkus vēl trešajam setam. Šoreiz sāncenses pirmo servi izdodas lauzt Martičai. Seko divi “sausi” geimi, abi horvātu tenisistes labā. 1-4, Martiča servē, situācija dramatiska, un Petra to spoži izmanto – vēlreiz “nobreikodama” Aļonu, uzvarēdama spēli ar 6(4)-7, 7-5, 6-1 un iekļūdama turnīra pusfinālā.