• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: Edijs Pālens/LETA

NEPLP ierosina administratīvo lietu par pārkāpumiem "Pirmajā Baltijas kanālā"

NOZARE.LV

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šodien ierosinājusi administratīvo lietu par iespējamiem pārkāpumiem "Pirmā Baltijas kanāla" (PBK) ziņu sižetos.

Kā ziņots, NEPLP Sabiedriskā konsultatīvā padome (SKP) uzskata, ka virkne Krievijas valsts kontrolētu televīzijas kanālu ilgstoši izplata tendenciozu, apzināti maldinošu un Latvijai naidīgu informāciju.

NEPLP lūgusi televīzijas un radio regulatoriem Zviedrijā un Lielbritānijā sniegt informāciju par abu minēto valstu jurisdikcijā esošo TV kanālu "Rossija RTR" un "NTV-Mir" ziņu raidījumiem, kas tiek retranslēti Latvijā, kā arī pieprasījusi Latvijā reģistrētajai SIA "Pirmais Baltijas kanāls" šā gada janvāra un februāra ziņu ierakstus.

Visi trīs iesniegumi ir saistīti ar krievu valodā raidošo telekanālu veidoto un Latvijā retranslēto ziņu sižetu par nesenajiem notikumiem Ukrainā atbilstību Eiropas Savienības un attiecīgo valstu likumiem. Latvijas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums aizliedz elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem maldināt, veikt naida kurināšanu, aicinājumus uz karu vai militāra konflikta izraisīšanu.

Jau vēstīts, ka "Baltijas Mediju alianse" (BMA) un "Pirmais Baltijas kanāls" (PBK) gatavo dokumentus iesniegšanai tiesā pret Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) amatpersonām un citām Latvijas amatpersonām, kas saistītas ar plašsaziņas līdzekļu uzraudzību, par patiesībai neatbilstošas informācijas izplatīšanu, kas maldina sabiedrību un nomelno PBK un citus BMA holdinga medijus.

Kā biznesa portālu "Nozare.lv" iepriekš informēja BMA preses sekretārs Edžus Vējiņš, tas ir saistīts ar iespējamo sankciju piemērošanu pret PBK un citiem BMA medijiem. Vējiņš norādīja, ka "NEPLP aicinājumu ārvalstu mediju regulatoriem pieņemt mērus saistībā ar atsevišķiem viņu jurisdikcijā esošajiem televīzijas kanāliem pavada arī informatīvā kampaņa Latvijā, kas diskreditē mediju BMA kanālus. BMA aicina šajā kampaņā iesaistītās puses atturēties no vērtējošiem spriedumiem līdz NEPLP oficiālā lēmuma pieņemšanai".

BMA ir Baltijas valstīs lielākais krievvalodīgo plašsaziņas līdzekļu koncerns. Saskaņā ar TNS datiem BMA televīzijas kanālu skatīšanās laika daļa starp komerckanāliem visā skatītāju auditorijā 2013.gadā Baltijā kopumā bija 19,6%.

Starp BMA pārstāvētajiem medijiem ir TV kanāli "Pirmais Baltijas kanāls", "NTV Mir Baltic/Lietuva", "REN TV Baltija/Estonia/Lietuva", "Pirmais Baltijas muzikālais kanāls".

Tavs komentārs par rakstu: