• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Cilvēks noraida kovidpotiAr šo žestu jūs atsakāties no darba! Foto: Getty Images

Nepotētos darbiniekus varēs atlaist, izmaksājot kompensāciju mēnešalgas apmērā

Uz brīdi pamodušies no bezatbildības brīvdienām, 13. Saeimas deputāti izlīda no krūmiem, apstiprināja Krišjāņa A.Kariņa stūrētās lidojošās siles ierosinājumus un tikpat naski salīda atpakaļ krūmos, droši vien lāga nepamanot, ka piešķīruši darba devējiem tiesības atlaist no darba cilvēkus tikai par to, ka tie neļaujas sevi pakļaut it kā medicīniska rakstura procedūrai.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Līdz šim darbiniekus, kuri atteicās vakcinēties pret “Covid-19”, varēja tikai atstādināt no amata pienākumu pildīšanas. Jā, nesaglabājot algu, tas ir ļoti nepatīkami, bet vismaz atstāj cerības, ka kādreiz, kad Latvijā atkal sāks darboties Satversme, likumi un cilvēktiesības, dzīve normalizēsies. Nu šī cerība ir zudusi: 13. Saeima galīgajā lasījumā ir pieņēmusi likumu grozījumus, ar kuriem noteiktas tiesības darba devējam pēc noteikta laika atlaist pret “Covid-19” nevakcinētos darbiniekus, uz kuriem attiecas prasība par vakcinēšanos. Kā paši saprotat, piebilde par attiekšanos ir iluzora, jo tie paši 13. Saeimas radījumi, nākamreiz izlīduši no šķirbām, var vienā mirklī noteikt, ka prasība potēties attiecas uz visiem.  

Lidojošajai silei nelojālu – tātad nepotētu – darbinieku varēs atlaist, ja vakcinācija netiks veikta vismaz trīs mēnešu laikā pēc darbinieka atstādināšanas. Pret “Covid-19” nevakcinētam darbiniekam atlaišanas gadījumā tiks izmaksāta kompensācija viena mēneša algas apmērā. Pats vainīgs. Varēja taču saprast, ka čiks – un tu esi citā līmenī!

Turpmāk nepotētam darbiniekam būs tikai viena privilēģija – viņš varēs pats uzteikt darba līgumu, neievērojot Darba likuma 100. panta pirmajā daļā noteikto termiņu (vienu mēnesi). Vienkārši pacelt cepuri – un aiziet! Ja ir, uz kurieni aiziet.

Un, jā, ko 13. Saeimas suķīši pavisam noteikti palaida gar nošļukušajām ausīm: atbilstoši kovidloģikai likumā ir iegrozīts veselības ministra Daniela Pavļuta priekšlikums, ka “Covid-19” sertifikātus varēs apturēt, anulēt un atjaunot pēc vajadzības. Kādas? Nu, vienīgās pareizās – lidojošās siles vajadzības, protams! 

Saldu dusu, 13. Saeimas radījumi, saldu dusu... Gan jau nāksies pamosties, kad viens otrs pašpārliecināts darba devējs konstatēs, ka nav, kas strādā. 

1 Komentāri


 1. Ilze
  2021-11-04

  Ienāca prātā, ka īpašnieks nav darbinieks, tāpēc īpašnieku atlaist nevar. Vai ne? Un dividendes nav darba alga, arī vai ne? Tātad visu mazo veikalu, uzņēmumu, utt., darbinieki kļūst par līdzīpašniekiem (akciju sabiedrība?) un katru mēnesi izmaksā dividendes no ieņēmumiem vai kaut kā jau grāmatveži to formulēs... Un telpās neatrodas neviens nevakcinēts strādājošais. Jo visi ir nevakcinēti īpašnieki :). viņi nestrādā... :))

Tavs komentārs par rakstu: