• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Vladimirs Putins un Džo Baidens ar Graineres un Buta attēliem.Par ko īstenībā vienojušies Vladimirs Putins un Džo Baidens? Fotokolāža: popsmokemedia.com

Nevienlīdzīgā savaņģoto apmaiņa

ASV un Krievija apmainījušās ar ieslodzītajiem. Krievijā par narkotiku kontrabandu svaigi (šogad) notiesātā amerikāņu basketboliste Britānija Grainere (Brittney Griner) mīta pret Krievijas ieroču tirgoni Viktoru Butu (Виктор Бут), kurš 14 gadus atradās aiz restēm ASV.

Viedais Manels

Protams, visas šā starpvalstu darījuma detaļas un aizkulises ir miglā tītas. Tikmēr CNN raksta, ka Krievijā uz nārām sēdošais amerikāņu spiegs, Kanādā dzimušais bijušais ASV jūras kājinieks Pols Velans (Paul Whelan) esot “vīlies” Džozefa Baidena (Joseph Biden) administrācijas centienos viņu atbrīvot.

Šoreiz snaudošajam Džo prioritārāka izrādījās melnādaina sportiste ar netradicionālu seksuālo orientāciju. Turpretim Krievijas mediju telpā zīlē, kādas piekāpšanās no Kremļa (Кремль) Baltais nams (the White House) vēl izdiņģējis. Politikas vērotāji uzskata, ka medijos pīpla acu aizmālēšanai izbazūnētā nevienlīdzīgā apmaiņa – prasts skuķis (lai arī olimpiskais čempions) pret vienu no rūdītākajiem darboņiem pasaules ieroču melnajā tirgū, kas nevienu kolēģi tā arī neizdeva, toties kļuva par Holivudas (Hollywood) blokbāstera varoni Nikolasa Keidža (Nicolas Cage) atveidojumā* – ir kādas plašākas vienošanās elements.

* Runa ir par Endrjū Nikola (Andrew Niccol) režisēto filmu “The Lord of War” (2005), kura Latvijā izrādīta ar nosaukumu “Kara kungs”.

Tavs komentārs par rakstu: