• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Eiro banknotes gāzes liesmāNaudiņa deg itin jestri. Foto: eyeem

No 1. jūlija «konkurence» paaugstina dabasgāzes tarifus mājsaimniecībām

Latvijas fiskālie liberāļi mūsu patērētājus jau pieradinājuši pie kādas, godīgi sakot, absurdas procedūras: ieviešot vai palielinot konkurenci kādā nozarē, drīz vien sākas strauja cenu celšanās. Visizteiktāk tas bija elektroenerģijas tirgū. Nu tas pats efekts sācies arī pērn liberalizētajā dabasgāzes tirgū.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

AS “Latvijas gāze” paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” liecina, ka no 1. jūlija pieaugs dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām. Ja mājsaimniecības gāzes patēriņš ir līdz 500 kubikmetru gadā, dabasgāzes izmantošanai par kurināmo tarifs (ieskaitot akcīzes nodokli un pievienotās vērtības nodokli) no 1. jūlija būs 0,77 eiro par kubikmetru, kas ir pieaugums par gandrīz 10%.

Savukārt mājsaimniecībām ar patēriņu no 500 līdz 25 000 kubikmetru gadā tarifs (ieskaitot akcīzes nodokli un pievienotās vērtības nodokli) būs 0,47 eiro par kubikmetru, kas ir kāpums par gandrīz 17%.

Mājsaimniecībām nav obligāti jāizvēlas jauns dabasgāzes tirgotājs vai jāpērk dabasgāze par tirgus cenu. Ja mājsaimniecības turpina dabasgāzi iegādāties no jau esošā tirgotāja, tad tās kā saistītie lietotāji saņems dabasgāzi par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteiktu cenu. Šāds pienākums piegādāt dabasgāzi saistītajiem lietotājiem par regulētu cenu “Latvijas gāzei” kā publiskajam tirgotājam ir noteikts līdz 2019. gadam. Pēc tam? Pēc tam sāks darboties “Latvijas liberālā tirgus” likumi ar visām no tā izrietošajām sekām.

Ja kāds cer, ka “Latvijas gāze” neizrādīs alkatības tieksmes, lai paskatās uz “Latvenergo” ar tā 925,6 miljonu eiro ienākumiem un 322 miljonu eiro PEĻŅU 2017. gadā.

Tavs komentārs par rakstu: