• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kultūras ministrs Nauris Puntulis.Kultūras ministrs Nauris Puntulis. Foto no: xtv.lv

No 13. marta līdz 14. aprīlim tiek atcelti kultūras pasākumi

Ministru kabinets ārkārtas sēdē ir nolēmis valstī izsludināt ārkārtas stāvokli no 13. marta līdz 14. aprīlim. Lai ierobežotu koronavīrusa izraisītās slimības „Covid-19” izplatību, Latvijā no 13. marta ir aizliegti masu pasākumi, kur vienkopus pulcējas virs 200 cilvēkiem.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis aicina pasākumu rīkotājus „rīkoties pēc gara, nevis burta”. Kultūras ministrija uzsver: ja notiek pasākums līdz 200 dalībniekiem, tā organizatoriem un norišu vietu īpašniekiem jānodrošina dalībnieku un apmeklētāju personas datu un kontaktinformācijas iegūšana pirms pasākuma norises, lai nepieciešamas gadījumā nodotu tos Slimību profilakses un kontroles centram.

No 13. marta Latvijas Nacionālā bibliotēka sniedz tikai neklātienes pakalpojumus. Tiek pārtraukta arī valsts muzeju darbība.

Dailes teātris, sākot no 13. marta atceļ pilnīgi visas – tostarp mazās formas – izrādes. Pagaidām apturēta arī biļešu tirdzniecība. Par iespējām saņemt atpakaļ naudu par nopirktajām biļetēm vai tās samainīt informācija tikšot sniegta tuvākajās dienās.

Sākot ar 13. martu, visas izrādes atceļ arī Jaunais Rīgas teātris, Latvijas Nacionālā opera un balets, Latvijas Nacionālais teātris, Latvijas Leļļu teātris.

Savukārt Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris izlēmis 13. martā paredzēto koncertu „Mālera piektā un RIX” izpildīt video tiešraidē „LMT Straume”. LNSO direktore Indra Lūkina skaidro, ka šāds alternatīvs koncerta baudīšanas veids rasts, cenšoties sagādāt pēc iespējas mazāk nepatīkamu brīžu LNSO klausītājiem.

Tiek pārcelti vai atcelti arī citi pasākumi. Tā grupa „Triānas Parks” 27. martā koncertvietā „Hanzas Perons” plānoto koncertu „11” pārceļ uz 15. oktobri.

14. martā plānotais pianista Andreja Osokina un Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncerts Vidzemes koncertzālē „Cēsis” pārcelts uz 27. augustu.

Orķestra „Sinfonietta Rīga” 20. martā Latgales vēstniecībā „Gors” un 21. martā Lielajā ģildē plānotie koncerti „Bēthovens, Vasks un Auznieka Koncerts elektriskajai ģitārai” tiek atcelti. Par iespēju atgriezt kasē neizmantotās biļetes un atgūt naudu, orķestris informēs atsevišķi.

Cilvēkiem, kas iegādājušies biļetes uz kultūras pasākumiem laika posmā no 13. marta līdz 14. aprīlim, ieteikts interesēties par biļešu nodošanu, apmaiņu vai izmantošanu citos pasākumos. 

Tavs komentārs par rakstu: