• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Būvnieku darba atribūtiVai būvniekiem sekos arī citas nozares un - galu galā - valsts? Foto no: rezekneszinas.lv

No 4. novembra būvniecības nozarē minimālā alga būs 780 eiro

Vienu no humānākajiem veidiem, kā piesaistīt deficīto darbaspēku, ir parādījusi Latvijas Būvuzņēmumu partnerība, kura pieņēmusi Ģenerālvienošanos par minimālo algu būvniecības nozarē. Organizācijas vadītāja Baiba Fromane informē, ka ģenerālvienošanās teksts 3. maijā tiks publicēts “Latvijas Vēstnesī, bet pati vienošanās stāsies spēkā šā gada 4. novembrī.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Svarīgākais, par ko būvnieki panākuši vienošanos, ir tas, ka no 4. novembra nozarē minimālā alga tiek paaugstināta līdz 780 eiro mēnesī, t.i., par 81%, salīdzinot ar valsts noteikto minimālo algu (430 eiro).

Lai ģenerālvienošanās stātos spēkā, tā bija jāparaksta vismaz pusei jeb 50%. nozares uzņēmumu, un šobrīd to ir parakstījuši vairāk nekā 300 uzņēmumu, kuru apgrozījums 2017. gadā veidoja 56% no nozares kopējā apgrozījuma. Līdz ar to ģenerālvienošanās kļūst saistoša arī tiem, kas to nav parakstījuši.

Ģenerālvienošanos jau parakstījušo uzņēmumu kopējais apgrozījums aizpērn bija 727 miljoni eiro, divas trešdaļas parakstījušo ir mazie un vidējie uzņēmumi ar gada apgrozījumu zem viena miljona eiro.

Tādā kārtā no 4. novembra minimālā alga 780 eiro apmērā būs obligāta visiem, kas strādā būvniecības nozarē, būvobjektos, būvniecības nozares profesijās. Ģenerālvienošanās paredz arī 5% piemaksu tiem darbiniekiem, kas ir ieguvuši profesijai atbilstošu izglītību.

Tavs komentārs par rakstu: