• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Antigēna paštestiAntigēna paštesti. Foto: Joel Carrett/EPA, APP

No 6. decembra visiem klātienē strādājošajiem – kovidtests divreiz nedēļā!

No 6. decembra, veicot darba pienākumus klātienē, kur ir iespējams kontakts ar citiem darbiniekiem, pakalpojuma saņēmējiem vai apmeklētājiem, būs jāveic regulāra “Covid-19” testēšana divas reizes nedēļā, izmantojot antigēna paštestus, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Prasība attieksies uz visiem darbiniekiem – gan pret kovidu vakcinētiem, gan nevakcinētiem. Veicot darba pienākumus attālināti vai esot pilnībā noslēgtā vidē no pārējiem darbiniekiem, pakalpojuma saņēmējiem vai apmeklētājiem, regulāru skrīninga testēšanu var neveikt.

Veselības ministrija (VM) rīkojuma anotācijā norāda: neskatoties uz to, ka pašlaik Latvijā ir novērojama kovidgadījumu samazināšanās tendence, kā arī pakāpeniski samazinās “Covid-19” pacientu skaits slimnīcās, joprojām pastāvot augsti riski atkārtotam saslimstības pieaugumam. Tas esot saistīts ar “ļoti strauju” kovida izplatību Eiropā, kā arī prognozēto pastiprināto “cilvēku mobilitāti pirmssvētku periodā un Ziemassvētku un Jaungada svinību laikā”. Protams, tas nav saistīts ar kovidskaitļu dramatisko samazināšanos, ni un ni!

Plaša testēšana visās darba vietās, uzskata Daniela Pavļuta kantoris, mazinātu riskus darbinieku darba nespējai, saslimstot ar “Covid-19”, vai pienākumam ievērot mājas karantīnu ciešu kontaktu dēļ ar inficēto cilvēku.

Grozījumi paredz arī to, ka telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēji var ne tikai sniegt pakalpojumus, bet arī tirgot ar tiem saistītās preces, un ka praktizējošs veterinārārsts drīkst sniegt veterinārmedicīnisko palīdzību dzīvniekam bez sadarbspējīga sertifikāta.

Bet valsts un pašvaldību iestādēm visžēlīgi atļauts rīkot svētku un atceres dienu svinīgai atzīmēšanai paredzētas aktivitātes, bet nav atļauts rīkot publiskus pasākumus, kas veicina nekontrolētu cilvēku pulcēšanos, kuras rezultātā nav iespējams ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus. No minētā izriet, ka svētku laikā uguņošana būs aizliegta.

Visbeidzot, valdība neko nav minējusi par testu pirkšanu – proti, vai nāksies maksāt no savas kabatas vai arī tā būs nodokļu maksātāju kārtējā dārgā dāvana pašiem sev.

2 Komentāri


 1. LĪze
  2021-11-24

  Un tā arī nepieleca, kādā sakarā mūsu divdūjiņas piesprieda tos testus nabaga nopotētajiem? KĀrtējā partija naudas sagribējās vai kā?

  • Dzintars
   2021-11-25

   Manuprāt, ir vismaz divi acīmredzami iemesli: 1) pagājušajā nedēļā divdūjiņas sapirka šos testus par mūsu naudu; par otkatiem un cenām neviens nerunā, 2) statistikas līknītes slīd uz leju un kļūst grūti baidīt pat grūtgalvīšus; to, ka testi nav precīzi, ir atzinuši pat divdūjiņu kroņa propagandisti, un tas jau arī šajā procesā ir galvenais.

Tavs komentārs par rakstu: