• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Viens vīrietis dod naudu otramTagad tev ir, bet vai turpmāk arī varēsi maksāt? Foto no: ekonomika.lv

No miroņa naudu nepaņemsi: «ātrie» kreditētāji atvieglo parādu atmaksāšanu

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas (LAFPA, mājaslapa šeit) biedri vienojušies par atbalsta pasākumiem grūtībās nonākušiem kredītņēmējiem, kuri nespēj pildīt savas saistības „Covid-19” vīrusa ietekmētās valsts ekonomikas dēļ, informē lsm.lv

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Atbalsta pasākumi paredzēti gan saistībā ar kavētu kredītu atmaksu, gan arī aktīvo saistību sedzējiem. Asociācijas biedri ir vienojušies, ka aizņēmējam tiek apturēti procentu un soda sankcijas maksājumi. Tas notiek brīdī, kad kredītdevējs ir saņēmis no LAFPA informāciju par aizņēmēja iesnieguma saņemšanu, t.i., tiek fiksēta saistību summa konkrētajā datumā. Šīs vienošanās darbības laikā procenti nebūšot jāmaksā. 

Ja kredītņēmējs ir nonācis grūtībās un nespēj segt savas saistības, LAFPA biedri piedāvā iespēju atlikt kredīta maksājumu uz periodu, kas atkarīgs no katra klienta individuālās situācijas. LAFPA biedri klientiem dos iespēju arī restrukturizēt līgumu, pagarinot kredīta atmaksas termiņu un tādejādi samazinot ikmēneša maksājumu.

Īstenojot šos pasākumus, katrs uzņēmums piemēros savu individuāli izstrādāto politiku.

Tikmēr asociācija ir veikusi izmaiņas bezmaksas pakalpojumam, ko tā sniedz pakāpeniskai parādu atmaksai tiem kredītņēmējiem, kuriem ir kavētas saistības pie vairāk nekā viena aizdevēja. Iepriekš LAFPA piedāvāja apvienot šos aizdevumus un izveidot atmaksas grafiku uz trim gadiem, bet turpmāk to varēs veikt līdz pieciem gadiem. Tādejādi tiek ne tikai pagarināts atmaksas termiņš, bet arī samazināts ikmēneša maksājums parāda segšanai.

Tavs komentārs par rakstu: