• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Brexit" atbalstītājasBritu sabiedrība: turpmāk strādāsim paši! Foto no: chiangraitimes.com/

No nākamā gada briti savās salās mūs vairs tik lēti nelaidīs

Apvienotās karalistes valdība savā oficiālajā interneta vietnē ir publiskojusi (šeit) jaunas imigrācijas sistēmas projektu, ko iecerēts ieviest pēc tam, kad 2020. gada 31. decembrī būs beidzies „Brexit” pārejas posms. Briti iecerējuši izbeigt cilvēku brīvu kustību un noteikt prioritāti augsti kvalificētam darbaspēkam.

InfoTOP, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Ietekmīgais britu  laikraksts „The Guardian” šo sistēmu raksturo skarbi: šim jautājumam veltītā materiāla virsrakstu varētu tulkot šādi: „Jaunie Lielbritānijas imigrācijas noteikumi liek darba devējiem tos sūkāt (suck it up)” (šeit). 

Jaunā sistēma ir paredzēta, lai nomainītu pašreizējo, kuru Lielbritānija ievēroja kā Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts. Taču 31. janvārī Apvienotā Karaliste atstāja ES, kuras dalībvalsts tā bija 47 gadus, un jaunajā gadā, kad būs beidzies pārejas periods, ES noteikumus vairs neievēros. Šāda steiga nav negaidīta: robežu kontroles trūkums un nekontrolētā imigrācija bija svarīgi jautājumi, kas 2016. gada „Brexit” referendumā mudināja Lielbritānijas vēlētājus nobalsot par izstāšanos no ES.

Valdības ierosinātā jaunā imigrācijas sistēma nosaka punktus par katru kvalifikāciju vai prasmi un paredz, ka katram viesstrādniekam jāiegūst vismaz 70 punkti.

Potenciālajam imigrantam, kurš pelnīs vismaz 25 600 mārciņas (30 830 eiro) gadā, par to paredzēti 20 punkti. Tiem, kas pelnīs tikai noteikto minimālo algu – 20 480 mārciņas (24 664 eiro) gadā, par to nepienāksies neviens punkts.

20 punkti pienāksies arī par “pienācīgu prasmju līmeni”, un vēl 20 punkti – par angļu valodas prašanu „prasītajā līmenī”.

The Guardian” situāciju ieskicē skopi, bet dramatiski: „Pašnodarbinātais poļu santehniķis kļūs pagātne. „Uber” taksometri Lielbritānijas lielajās pilsētās būs grūtāk sasniedzami. Ikvienam, kurš vēlēsies nolīgt lietuviešu auklīti, viņai būs spiests maksāt £ 500 nedēļā – un pārliecinieties, vai to zina nodokļu inspektors.”

Iespējams, žurnālists sabiezina krāsas. Taču skaidrs, ka briti savās salās mūsu viesstrādniekus vairs tik lēti nelaidīs.

Tavs komentārs par rakstu: