• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Latvijas Republikas pilsoņa paseLatvijas Republikas pilsoņa pases cena tiks "noapaļota". Foto no: ezerzeme.lv

No nākamā gada Latvijas pases kļūs dārgākas par «inflācijas tiesu»

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) plāno no 2019. gada 1. janvāra palielināt Latvijas Republikas pases cenu. Tas tiekot darīts, ņemot vērā Valsts kontroles 2015. gada revīzijas akta ieteikumus. Vārdu sakot, maksa par pasi acīmredzot tiek paaugstināta tādēļ, ka kopš eiro ieviešanas tas nav darīts, lai gan šajā laikā akcija "godīgs eiro ieviesējs" ir beigusies un gandrīz visur jau notikusi “skaitļu noapaļošana”. 

PMLP informē, ka maksas palielināšanai laiks nav izraudzīts nejauši: no 2019. gada ir plānots sākt jauna dizaina personības apliecību izsniegšanu ar pasei pielīdzinātu desmit gadu derīguma termiņu un paplašinātām iespējām to izmantot elektroniskā vidē gan attālināti, gan klātienē. Jaunā parauga elektroniskās identifikācijas kartēs plānots neierobežots e-parakstu skaits, kā arī ar iespēja izmantot to elektroniskai identifikācijai citu ES valstu e-pakalpojumu saņemšanai.

Valsts nodeva par eID apliecības izsniegšanu būs 15 eiro. Patlaban valsts nodeva par personas apliecības izsniegšanu uz pieciem gadiem ir 14,23 eiro. Tātad šā dokumenta “iegādāšanās” gan kļūs dārgāka par 77 centiem, taču tas būs izdevīgs “darījums”, jo jauno eID karti būs jāmaina (un tātad par to jāmaksā) nevis pēc pieciem, bet gan 10 gadiem.

Turklāt pensionāriem un invalīdiem, kā arī bērniem un jauniešiem līdz 20 gadu vecumam personas apliecības nodeva tiks samazināta no 7,11 eiro uz 5 eiro.

Savukārt maksu par pases saņemšanu plānots palielināt par 1,54 eiro – no 28,46 uz 30 eiro. Pases izsniegšana divu darba dienu laikā turpmāk maksās 60 eiro pašreizējo 56,91 eiro vietā.

Gatavojot Ministru kabineta grozījumus, ņemti vērā 2015. gada Valsts kontroles revīzijas ieteikumi, kuros teikts, ka PMLP “regulāri ir jāpārskata iekasētās valsts nodevas apmērs”, kā arī atvieglojumi un atbrīvojumi no valsts nodevas samaksas “kontekstā ar nepieciešamajiem izdevumiem personu apliecinošu dokumentu sistēmas ieviešanai, pilnveidošanai un uzturēšanai un pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai”, skaidro PMLP.

PMLP rosinātie grozījumi noteikumos par valsts nodevu par personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu vēl būs jāpieņem valdībai.

2 Komentāri


 1. dina
  2018-07-11

  Atkal aplaupa tautu ,,,ko vel varetu izdomat kur dabut naudu SEV?

 2. es
  2018-07-20

  JAAAAAAAAAAA

Tavs komentārs par rakstu: