• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
No šodienas nedaudz pieaugs dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām.No šodienas nedaudz pieaugs dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām. Foto: Edijs Pālens/LETA

No šodienas nedaudz pieaugs dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām

LETA

No šodienas nedaudz pieaugs dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām, kuras gāzi izmanto par kurināmo, liecina AS "Latvijas gāze" paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Energoapgādes kompānija norāda, ka no šodienas līdz 2017.gada 31.decembrim saistītajiem lietotājiem (mājsaimniecībām) tiks piemēroti dabasgāzes diferencētie tirdzniecības gala tarifi, kas atbilst dabasgāzes tirdzniecības cenai 192,09 eiro par 1000 kubikmetriem jeb 18,23 eiro par 1000 kilovatstundām (kWh).

Iepriekš mājsaimniecībām tika piemēroti gala tarifi, kas atbilda zemākai dabasgāzes tirdzniecības cenai - 178,86 eiro par 1000 kubikmetriem jeb 16,88 eiro kWh.

Attiecīgi no jūlija, ja mājsaimniecības gāzes patēriņš ir līdz 500 kubikmetru jeb 5,269 kWh gadā, dabasgāzes izmantošanai par kurināmo tarifs (ieskaitot akcīzes nodokli un pievienotās vērtības nodokli) būs 0,71 eiro par kubikmetru jeb 0,068 eiro par kWh, kas ir pieaugums par vairāk nekā 2%.

Savukārt mājsaimniecībām ar patēriņu no 500 līdz 25 000 kubikmetru jeb no 5,629 līdz 263,45 kWh gadā tarifs būs 0,42 eiro par kubikmetru jeb 0,04 eiro par kWh, kas ir kāpums par vairāk nekā 4%.

Kā ziņots, 3.aprīlī dabasgāzes tirgus Latvijā tika atvērts konkurencei. Juridiskajām personām līdz šā gada 15.jūnijam jāizvēlas dabasgāzes tirgotājs, ar kuru slēgt dabasgāzes tirdzniecības līgumu. Ja jauns dabasgāzes tirdzniecības līgums netiks noslēgts, tad līdz 2017.gada 1.jūlijam dabasgāzi tirgos esošais tirgotājs atbilstoši pašlaik spēkā esošajiem dabasgāzes tirdzniecības diferencētajiem gala tarifiem, savukārt pēc 1.jūlija - pēdējās garantētās piegādes ietvaros par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātu cenu plus 20%.

Savukārt mājsaimniecībām nav obligāti jāizvēlas jauns dabasgāzes tirgotājs vai jāpērk dabasgāze par tirgus cenu. Ja mājsaimniecības turpinās dabasgāzi iegādāties no jau esošā tirgotāja, tad tās kā saistītie lietotāji saņems dabasgāzi par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteiktu cenu. Šāds pienākums piegādāt dabasgāzi saistītajiem lietotājiem par regulētu cenu ir noteikts ''Latvijas gāze'' kā publiskajam tirgotājam līdz 2019.gadam.

Tavs komentārs par rakstu: