• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
ICAN aktīvisti ar kampaņas karoguICAN aktīvisti ar savas kampaņas karogu. Foto: Reuters

Nobela Miera prēmija šogad piešķirta Kodolieroču likvidēšanas kampaņai

Šāgada Nobela Miera prēmija piešķirta Starptautiskajai kodolieroču likvidēšanas kampaņai (International Campaign to Abolish Nuclear Weapons, ICAN), piektdien paziņoja Norvēģijas Nobela komiteja.

Prēmija kodolieroču likvidēšanas kampaņai piešķirta "par tās darbu pievērst uzmanību kodolieroču pielietošanas katastrofālajām humānajām sekām un centieniem panākt šādu ieroču aizliegšanu ar līgumu" (oriģinālā: for its work to draw attention to the catastrophic humanitarian consequences of any use of nuclear weapons and for its ground-breaking efforts to achieve a treaty-based prohibition of such weapons), paziņoja komitejas prezidente Bērita Reisa-Andersena (Berit Reiss-Andersen). Pasaules kodolvalstīm ir jāsāk nopietnas sarunas par atbruņošanos, norādīja Reisa-Andersena.

"Šī gada Miera prēmija ir arī aicinājums visām valstīm sākt nopietnas sarunas ar skatu uz pakāpenisku, līdzsvarotu un rūpīgi novērotu gandrīz 15 000 pasaules kodolieroču iznīcināšanu," sacīja Reisa-Andersena.

ICAN ir Ženēvā bāzēta 468 nevalstisko organizāciju koalīcija, kas tika dibināta 2007. gadā. Tā bija viens no galvenajiem spēlētājiem vēsturiskā kodolieroču aizliegšanas līguma izstrādē, kuru jūlijā parakstīja 122 valstis. Tomēr līgums ir simbolisks, jo to atteicās parakstīt visas deviņas ar kodolieročiem bruņotās valstis.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: