• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Deg Parīzes Dievmātes katedrāleDeg Parīzes Dievmātes katedrāle. Foto: Pinterest

Nodeg Parīzes Dievmātes katedrāle; sāk vākt ziedojumus tās atjaunošanai

15. aprīlī postošs ugunsgrēks izcēlās vienā no pasaulē slavenākajām būvēm – Parīzes Dievmātes katedrālē (Notre-Dame de Paris), kas atrodas Sitē salā un nav vienkārša kulta celtne, bet gan viens no spēcīgākajiem Eiropas kultūras simboliem. Francijas prokuratūra ir sākusi izmeklēšanu, bet sākotnējā versija ugunsgrēku saista ar katedrālē notiekošajiem rekonstrukcijas darbiem.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Uguns izplatās ļoti strauji, 15. aprīļa vakarā tā jau bija izpostījusi lielu daļu iekštelpu un fasādi, iznīcinot arī katedrāles pulksteni, bet ugunsgrēks aptvēra visu ēku, dega arī nesošās konstrukcijas, pievakarē iegāzās katedrāles tornis, tad viss jumts. 400 ugunsdzēsēju centās kontrolēt liesmas, taču pēc vairāku stundu darba tas izdevās visai vāji, jo glābēji varēja strādāt tikai ēkas ārpusē.

Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron) savā “Twitter” kontā ir ierakstījis: “Parīzes Dievmātes katedrāle liesmās. Visas nācijas emocijas. Domas par visiem katoļiem un francūžiem. Tāpat kā visiem maniem tautiešiem, arī man šodien ir sāpīgi raudzīties, kā nodeg daļa no mums.”

16. aprīļa rītā liesmas bija noplakušas, ugunsdzēsēji turpināja darbu, taču galvenokārt, lai no uguns pasargātu blakus esošās ēkas. Parīzes Dievmātes katedrālei nodarīti nenovērtējami bojājumi. Par laimi, cilvēku upuru neesot.

Valsts fonds Francijas kultūras mantojuma saglabāšanai (Fondation du patrimoine) ir sācis līdzekļu vākšanu Parīzes Dievmātes katedrāles atjaunošanai. Attiecīga sadaļa “Collecte nationale pour Notre-Dame de Paris” (tautas ziedojumi Parīzes Dievmātes katedrālei) ir atvērta organizācijas mājas lapā. Tās apmeklētājiem tiek piedāvāts iemaksāt no 50 līdz 500 eiro vai norādīt citu summu pēc izvēles, vai arī katru mēnesi ieskaitīt mazākas summas.

“Visa nauda tiks pilnībā novirzīta Parīzes Dievmātes katedrālei,” sola organizācija.

Tavs komentārs par rakstu: