• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ģimenes siluets uz 100 eiro banknotesKas svarigāks - nepaliekamais minimums vai IIN? Foto: Shutterstock

«Nodokļu reformas atraugas» varēs kārtot līdz 2020. gada 1. decembrim

Daudziem likumpaklausīgiem cilvēkiem ieprieksējās koalīcijas “dāvana” – nodokļu “reforma” – ir izraisījusi nepatīkamas “atraugas” negribēta un negaidīta “papildu nodokļa” veidā. Politiķi šoreiz ir pacentušies šo “atsitienu” mīkstināt.  

InfoTOP.lv, izmantojot Saeimas Preses dienesta materiālu

Saeima ir pieņēmusi grozījumus Likumā par Iedzīvotāju ienākuma nodokli, nosakot, ka 2018. un 2019.gada ienākumu deklarācijā aprēķināto nodokļa piemaksu varēs segt līdz 2020. gada 1. decembrim.

Nodokļa nomaksas termiņa pagarinājums attiecas uz tiem maksātājiem, kuriem nodokļa piemaksa veidojas no diferencētā neapliekamā minimuma izmaiņām, tostarp mazo algu un arī autoratlīdzību saņēmējiem, ja šīs personas negūst cita veida ienākumus, piemēram, no saimnieciskās darbības.

Savukārt personām, kurām arī līdz šim bija pienākums iesniegt gada ienākumu deklarāciju un veikt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) piemaksu, piemēram, saimnieciskā darba veicējiem, saglabājas līdzšinējā aprēķinātā nodokļa nomaksas kārtība.

Lai pienākums piemaksāt nodokli rastos iespējami mazākam personu lokam, grozījumi paredz, ka iespēju IIN maksātājam pašam prognozēt mazāku mēneša neapliekamo minimumu, ja gada laikā paredzēti lielāki ienākumi. Šādā gadījumā ienākuma izmaksātājs nodokļa maksātājam piemēros viņa paša prognozēto mēneša neapliekamo minimumu, un tas nedrīkstēs pārsniegt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) prognozēto mēneša neapliekamo minimumu.

Saeima arī lēmusi, ka iedzīvotājiem, kuriem aprēķinātā IIN “parāda” summa nepārsniedz vienu eiro, tā nebūs jāiemaksā valsts budžetā.

Tavs komentārs par rakstu: