• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Nokrišņu daudzums Daugavpilī sasniedzis 79 litrus kvadrātmetrā.Nokrišņu daudzums Daugavpilī sasniedzis 79 litrus kvadrātmetrā. Foto: BaltNews.lv

Nokrišņu daudzums Daugavpilī sasniedzis 79 litrus kvadrātmetrā

LETA

No otrdienas vakara līdz trešdienas rītam nokrišņu daudzums Daugavpilī sasniedza 79,2 milimetrus, kas atbilst 79,2 litriem kvadrātmetrā un 112 procentiem no mēneša normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Tik liels nokrišņu daudzums vienā jūlija diennaktī Daugavpilī reģistrēts pirmo reizi novērojumu vēsturē.

Aizvadītās nakts lietusgāzes Latvijā bija spēcīgākās kopš pagājušā gada. 2016.gada stiprākā lietus rekords bija 94,5 milimetri Rūjienā naktī uz 6.augustu.

Pēdējā diennaktī ļoti bagātīgi lijis arī citviet Latgalē, Sēlijā un vietām Vidzemē, turklāt valsts galējos austrumos lietus vēl turpinās.

Tostarp trešdien Rēzeknē nokrišņu daudzums līdz plkst.10 bija 38 milimetri, savukārt Skrīveros lietus daudzums no otrdienas rīta līdz trešdienas rītam sasniedza 36 milimetrus. Arī Līvānu pusē un daudzviet Sēlijā bija vairāk nekā 30 milimetru nokrišņu, bet Alūksnē un Gulbenē - vismaz 25 litri uz katru kvadrātmetru.

Spēcīgākā zibeņošana novērota otrdienas vakarā un aizvadītās nakts sākumā Sēlijā un Latgales rietumos, tajā skaitā Jēkabpilī un Līvānos.

Jau ziņots, ka ceturtdien Latviju šķērsos jauns ciklons, daudzviet atnesot stipru lietu un pērkona negaisu.

1 Komentāri


 1. z
  2017-07-13

  ar šo : Nokrišņu daudzums Daugavpilī sasniedzis 79 litrus kvadrātmetrā mūsu dzeltenās preses debīliķi atkal kārtējo reizi spēj parādīt savu smadzeņu neesamību...

Tavs komentārs par rakstu: