• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Gāzes ieguves platforma Norvēģijā.Norvēģi atsakās palielināt gāzes ieguves apjomu. Foto: Getty Images

Norvēģi: gāzes deficīts saglabāsies arī 2023. gadā

Dabasgāzes deficīts Eiropas tirgū saglabāsies arī 2023. gadā, jo Krievijas gāzes piegāžu krasa samazinājuma apstākļos Eiropas valstis turpinās intensīvi papildināt savas gāzes krātuves, brīdina Norvēģijas lielākā enerģētikas kompānija “Equinor”.  

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

“Visdrīzāk, mūs gaida spēcīgas cenu svārstības,” intervijāBloomberg” ir paziņojis “Equinor” vadītājs Anderss Opedāls (Anders Opedal). Viņš norāda, ka pašlaik gazes cenas Eiropā samazinās, jo laika apstākļi reģionā ir samērā silti, tomēr jau tuvākajā nākotnē situācija var mainīties.

2022. gadā pēc Krievijas sāktā kara Ukrainā un Eiropas Savienības ieviestajām pretkrievijas sankcijām Norvēģija Eiropā kļuva par lielāko dabasgāzes piegādātāju. Gada laikā Norvēģija Eiropas valstīm ir piagādājusi ap 122 miljardiem kubikmetru gāzes. “Bloomberg” atzīst, ka 2023. gadā gāzes piegāžu apjomus būtiski palielināt neizdosies.

Tieši otrādi: Norvēģijas valdība ir brīdinājusi, ka gāzes ieguves apjomi turpmāko četru piecu gadu laikā saglabāsies 2022. gada līmenī. Opedāls skaidro, ka, neraugoties uz norvēģu gāzes paaugstināto pieprasījumu, “Equinor” negrasās atlikt plānotos gāzes ieguves vietu tehniskās apkopes darbus.

“Piegāžu drošība ir svarīgāka par visu. Ja mēs neievērosim tehniskās apkopes grafiku, mēs varam saskarties ar gāzes piegāžu pārtraukšanu Eiropai, bet to neviens nevēlas,” uzsver Opedāls.   

Tavs komentārs par rakstu: