• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Elvis Merzļikins Latvijas izlases vārtoElvis Merzļikins Latvijas izlases vārtos, kā parasti, bija stabils. Foto no: zimbio.com

Norvēģija 1-4 Latvija. Atā, līdz augustam!

Ar lielām cerībām sācies, caur dūšu, sparu un tiesnešu “kļūdām” aizritējis, pārāk ātri Latvijas valstsvienībai ir noslēdzies 2019. gada pasaules čempionāts hokejā.   Pēdējā mačā, kas noteica vairs tikai formālo vietu pasaules rangā, Latvijas izlase apliecināja savu klasi, bez īpašām problēmām pieveicot Norvēģijas vienību.   

Pirms mača abām izlasēm bija pa 6 punktiem, un bija pilnīgi skaidrs, ka tie, kad gūs virsroku, B grupas noslēguma tabulā ieņems 5. vietu, bet zaudētāji būs spiesti samierināties ar sesto. Pasaules meistarsacīkstes šoreiz ir beigušās bez pārsteigumiem – nedz patīkamiem, nedz sarūgtinošiem. Dūšīgi cīnījušies pret pasaules TOP8 komandām, Latvijas hokejisti tomēr nespēja tām atņemt nevienu punktu. Tieši tāpat nevienu punktu nezaudēja pret sava līmeņa un zemāka līmeņa komandām. 9 punkti ir viduvējs rezultāts. 9 punkti ir cienījams rezultāts. Tomēr gribējās vēl vismaz vienu spēli. Nācās palikt gribot.

Norvēģu spēļu statistika uzrādīja, ka lauvas tiesu vārtu (14 no 18) šī komanda ir guvusi noslēdzošajās trešdaļās. Tāpēc neizšķirts 1-1 pēc otrās trešdaļas mūsu komandas līdzjutējus varēja darīt bažīgus. Pirmajā trešdaļā norvēģi realizēja skaitlisko vairākumu. Otrajā posmā (23. minūtē) to pašu paveica Miks Indrašis, asistējot Rūdolfam Balceram un Teodoram Bļugeram.

Taču spēles noslēguma posmā ne tikai stabilu spēli parādīja Latvijas izlase, bet arī veiksme pavadīja mūsu komandu. 47. minūtē Jānis Jaks  ar norvēģu aizsarga palīdzību (nav ko vārtu priekšā vēcināt rokas!) Latvijas izlasi izvirzīja vadībā (rezultatīvas piespēles Uvim balinskim un Indrašim), nepilnu minūti vēlāk izgājienu aci pret aci ar pretinieku vārtsargu realizēja Rihards Marenis (piespēles Arturam Kuldam un Balceram) – un uzvarētājs bija skaidrs. Latvijas vienība mierīgu prātu inciatīvu atdeva norvēģiem, bet 55. minūtē pretuzbrukumā viņus vēlreiz sarūgtināja Ronalds Ķēniņš (rezultativitātes punkts atkal Indrašim).

Čempionāta kopvērtējumā mūsu vienība ar izcīnītiem 9 punktiem palika 10. vietā. Uzreiz aiz ceturtdaļfināla astoņnieka iekārtojās mājinieki, Slovākijas izlase, kura uzvarēja četrreiz un "iespēlēja" 11 punktus, tomēr ceturtdaļfinālā neiekļuva.

Līdz ar to šis sezonas lielais hokejs ir cauri. Līdz augusta beigām!            

Grupu turnīra pēdējie rezultāti: 21. maijs. A grupa: Somija 2-4 Vācija, Slovākija 2-1(N) Dānija; Kanāda 3-0 ASV; B grupa: Čehija 5-4 Šveice, Norvēģija 1-4 Latvija, Zviedrija 3-7 Krievija.

Grupu turnīra noslēgumā komandas sarindojās tā: A grupā: 1. Kanāda 18, Somija 16, Vācija 15, ASV 14, Slovākija 9, Dānija 5, Lielbritānija 2, Francija 1. B grupā: 1. Krievija 21, Čehija 18, Zviedrija 15, Šveice 12, Latvija 9, Norvēģija 6, Itālija 2, Austrija 1.  Elites grupu pamet Francijas un Austrijas vienības.

Ceturtdaļfinālu pāri: Kanāda vs Šveice, Krievija vs ASV, Somija vs Zviedrija, Čehija vs Vācija.

Tavs komentārs par rakstu: