• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Gāzes ieguves platforma Norvēģijas šelfāGāzes ieguves platforma Norvēģijas šelfā.Foto: Øyvind Hagen/Equinor

Norvēģija atsakās samazināt dabasgāzes cenu ES patērētājiem

Par spīti enerģētiskajai krīzei Norvēģija negrasās samazināt savas dabasgāzes cenu tās importētājiem Eiropas Savienības (ES) valstīs. Par šādu nostāju paziņoja Norvēģijas naftas un enerģētikas ministrs Terje Oslands intervijā laikrakstam “E24”.  

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

“Norvēģijas Karalistes kontinentālajā šelfā strādājošās naftas kompānijas darbojas, ievērojot komercijas principus,” skaidro politiķis.  

Viņš norāda, ka “valdība neuzspiedīs biznesam, lai tas slēdz gāzes piegādes līgumus par fiksētām cenām, kas zemākas nekā tirgus cenas”. Ministrs piebilst, ka Brisele “pirms 20 gadiem pati atteicās no ilgtermiņa līgumu prakses par labu biržai”, un pašlaik norvēģu sistēma “uzņēmumiem atstāj iespēju slēgt šādus līgumus, pamatojoties tikai un vienīgi uz ekonomiskām interesēm”.

Laikraksts “Financial Times” pirms brīža rakstīja, ka Norvēģijas gāzi importējošo ES uzņēmumu vadītāji arvien biežāk paužot vēlmi “privātā kārtā” iepirkt Karalistes ekspotēto dabasgāzi “par zemākām cenām”.

Degvielas cenu strauja kāpuma rezultātā Norvēģija, kura ES valstīm piegādā apmēram ceturto daļu enerģētisko resursu, plāno no ogļūdeņražu eksporta 2022. gadā iegūt 100 miljardus eiro – iepretim 30 miljardiem, kas tika iegūti pērn.

Tavs komentārs par rakstu: