• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Lielās mūzikas balvas" statuetes."Lielās mūzikas balvas" statuetes. Foto: LETA

Nosaukti «Lielās mūzikas balvas 2018» nominanti

"Lielajai mūzikas balvai 2018" kategorijā par izcilu sniegumu gada garumā nominēts dziedātājs Rihards Mačanovskis, "Trio Palladio" un kamerorķestris "Sinfonietta Rīga", informē balvas žūrija.

"Trio Palladio" spēlē vijolniece Eva Bindere, čelliste Kristīne Blaumane un pianists Reinis Zariņš.

Kategorijā "Gada koncerts" nominēts festivāla "Pētera Vaska mūzikas aplis" noslēguma koncerts "Tālā gaisma", kas koncertzālē "Cēsis" izskanēja 28. aprīlī, "Jūrmalas festivāla" atklāšanas koncerts "Dzimuši Latvijā", kas Dzintaru koncertzālē bija klausāms 24. jūlijā, kā arī 4. novembrī Latgales vēstniecībā "Gors" notikušais koncerts "Bahs un Baltija".

"Gada jaundarba" titulam nominēta Kristapa Pētersona kompozīcija "Mūzika lielam orķestrim", ko Nacionālais Simfoniskais orķestris diriģenta Andra Pogas vadībā pirmatskaņoja 24. novembrī Lielajā ģildē, un Anitras Tumševicas otrā koncertsimfonija "Signs", ko kamerorķestris "Sinfonia Contertante" diriģenta Jāņa Stafecka vadībā pirmatskaņoja 30. novembrī. Tāpat šajā kategorijā nominēti Georga Pelēča septiņi Knuta Skujenieka dzejoļi soprānam, klarnetei un klavierēm "Ne gudrība nenāk prātā", kurus Evija Martinsone, Guntis Kuzma un Agnese Egliņa 11. augustā pirmatskaņoja Mazajā Mežotnes pilī.

Kategorijā "Gada uzvedums" nominēta režisora Viestura Kairiša koncertizrāde "Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr..." diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, koncertuzvedums "Zemgales gredzens" diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā un Roberta Rubīna režijā, kā arī Imanta Ramiņa operas "Lakstīgala" iestudējums Lielajā ģildē, ko vadīja diriģente Aira Birziņa, bet iestudēja režisore Māra Ķimele.

Par izcilu darbu ansamblī balvai nominēti sitaminstrumentālisti Juris Āzers un Guntars Freibergs, čelliste Ilze Grudule un klarnetists Jānis Tretjuks. Savukārt par "Gada jaunā mākslinieka" titulu cīnīsies čelliste Kristīne Balanas, klarnetiste Anna Gāgane un klavesīniste Gertruda Jerjomenko.

Balvai par izcilu interpretāciju nominēta Inga Kalna par Volfganga Amadeja Mocarta (Wolfgang Amadeus Mozart, 1756-1791) operāriju atskaņojumu 13. decembrī Lielajā ģildē, klarnetists un diriģents Kuzma par Ādolfa Skultes (1909-2000) "Piektās simfonijas" atskaņojumu 20. janvārī Lielajā ģildē un solopartiju Sebastiana Fagerlunda "Klarnetes koncertā" 5. maijā Latgales vēstniecībā "Gors", kā arī pianists Zariņš par Ludviga van Bēthovena (Ludwig van Beethoven, 1770-1827) sonāšu atskaņojumu 13. oktobrī Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē un latviešu komponistu mūzikas koncertā "Gaismas domas" 18. novembrī "VEF Kultūras pilī".

Balvu par mūža ieguldījumu šogad saņems dziedātāja Maija Krīgena.

Balvas pasniegšanas ceremonija notiks 5. martā plkst.19 Latvijas Nacionālajā operā.

Tavs komentārs par rakstu: