• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Baltijas Asamblejas balvu literatūrā saņem latviešu rakstniece Inga Ābele.Baltijas Asamblejas balvu literatūrā saņem latviešu rakstniece Inga Ābele. 2009. gads. Foto: Flickr

Noslēgta vienošanās par Baltijas valstu literatūras popularizēšanu pasaulē

Triju Baltijas valstu kultūras ministru tikšanās aizvadītajā nedēļā Viļņā noslēdzas ar saprašanās memoranda parakstīšanu. Šis memorands apstiprina Baltijas Asamblejas balvas literatūrā godalgoto darbu tulkošanu un publicēšanu.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Baltijas Asambleja ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija. To izveidoja 1991. gadā, un pēc trim gadiem iedibināja arī Baltijas Asamblejas balvu literatūrā, mākslā un zinātnē.

Balvu ieguvušie darbi turpmāk visās Baltijas valstīs tiks vienoti un sistemātiski tulkoti, tādējādi ļaujot daudz plašāk iepazīt tuvāko kaimiņu literatūru un veidot saliedētāku kopējo Baltijas kultūras telpu.

No nākamā gada plānots izdot žurnālu “The Baltic Review" angļu valodā par visu triju Baltijas valstu literatūras jaunumiem un norisēm. Sākotnēji bija nodoms, ka literatūrā godalgotos darbus izdos visās trijās valodās, bet praksē tas neīstenojās. Visu balvas pastāvēšanas 25 gadu laikā uz pārējām valodām iztulkotas vien dažas apbalvotās grāmatas.

Uzskatot, ka tieši godalgoto darbu tulkošana un popularizēšana ir viena no pašām svarīgākajām balvas misijām, pirms vairākiem gadiem pie politiķiem vērsās Baltijas valstu Rakstnieku savienību līderi, un nu šķiet, ka viņu balsis ir sadzirdētas, par ko liecina tikko noslēgtais Baltijas valstu kultūras ministru saprašanās memorands.

Tavs komentārs par rakstu: