• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Viesuļvētra "Irma" Maiami"Irma" Maiami izraisījusi plūdus. Foto: Reuters

Novājinātā viesuļvētra «Irma» sasniegusi Floridu

LETA--AP/AFP

Pēc lielu postījumu nodarīšanas Karību jūras salās viesuļvētra "Irma" ASV Floridas štatā izraisījusi plūdus, atstājusi bez elektroapgādes vairāk nekā pusotru miljonu klientu, un miljoniem cilvēku evakuējušies, svētdien paziņojušas amatpersonas.

Rīkojums evakuēties dots sešiem miljoniem jeb apmēram trešdaļai Floridas iedzīvotāju.

Maiami un citu pilsētu ielas ir applūdušas, un Maiami spēcīgais vējš apgāzis divus ceļamkrānus.

Pārtraukušas darbu Maiami, Orlando, Tampas, Fortloderdeilas un citas štata lidostas.

Meteorologi prognozē, ka viesuļvētra izraisīs ūdens līmeņa celšanos, tāpēc gaidāmi vēl lielāki plūdi.

Policija pavēstījusi, ka viesuļvētras izraisītajos satiksmes negadījumos Floridā zaudējuši dzīvību trīs cilvēki. Nav ziņu, ka būtu citi bojāgājušie.

Viesuļvētras ''Irma" spēks pēc ASV Floridas štata sasniegšanas svētdien vājinājās līdz otrajai kategorijai. Vētras maksimālais vēja ātrums ir 177 kilometri stundā (49 metri sekundē), paziņoja ASV Nacionālais Viesuļvētru centrs (National Hurricane Center, NHC), brīdinot, ka vētras centrs joprojām ir bīstams.

Karību jūras salās viesuļvētrā "Irma" gājuši bojā 25 cilvēki un nodarīti lieli postījumi.  Nīderlandei piederošajā Kirasao salā, kur arī ir postījumi, svētdien ieradīsies Nīderlandes karalis Villems Aleksandrs (Willem-Alexander), savukārt Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron) pirmdien dodas uz smagi izpostītās Senmartēnas salas Francijas daļu.

Tavs komentārs par rakstu: