• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dailes teātris no augšasDailes teātris rudenī. Foto: Andris Petrovs

Novembris un decembris. Dailes teātris. Biļešu iepriekšpārdošana

30.septembrī sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm novembrī un decembrī. To vidū ir pirmizrādes “Amerika jeb Bez vēsts pazudušais”, “Ērtas dzīvošanas mirklīši”, “Koncerts, kura nebija”, un Vecgada koncerts.

Izrādi “Amerika jeb Bez vēsts pazudušais” pēc Franca Kafkas (Franz Kafka) darbu motīviem iestudēs Dž.Dž.Džilindžers. Francs Kafka (1883-1924) ir viens no pazīstamākajiem 20. gadsimta vācu valodā rakstošajiem autoriem, bet lielākā daļa viņa darbu publicēti pēc rakstnieka nāves 40 gadu vecumā. „Bez vēsts pazudušais” (Der Verschollene, 1916) ir pirmais Kafkas romāns. Tajā autors apraksta Ameriku, kurā pats nekad nav bijis. Romāns palicis nepabeigts un apraujas gandrīz pusvārdā – tāpat kā citi Kafkas romāni, un tas ļauj mums pašiem iztēloties rakstnieka varoņu likteni absurdi satraucošajā pasaulē. Lomas atveidos Edijs Zalaks, Lelde Dreimane, Mārtiņš Upenieks, Dārta Daneviča, Kaspars Zāle, Gints Andžāns, Ērika Eglija, Samira Adgezalova un Dainis Gaidelis. Pirmizrāde paredzēta 27. novembrī Lielajā zālē.

10.decembrī Mazajā zālē notiks pirmizrāde – Ērika Hānberga deviņi vienas dienas pieredzējumi “Ērtas dzīvošanas mirklīši” (režisors Kārlis Auškāps). Ozolgales pansionātā satiekas „Pirmā grēka līča” personāži. Te katram ir savs kaktiņš, savs stūrītis, bezmaksas vaifai, radio un televizors. Un viss notiek kolektīvi. Lomās būs Olga Dreģe, Ilze Vazdika, Lidija Pupure, Leons Krivāns vai Pēteris Liepiņš, Aivars Siliņš, Juris Strenga, Gunārs Placēns un Venta Vecumniece.

16.decembrī Mazajā zālē pirmoreiz izskanēs “Koncerts, kura nebija” – viena no izcilākajiem krievu sudraba laikmeta dzejniekiem, aktieriem un dziedātājiem Aleksandra Vertinska (Александр Вертинский) dzīve romancēs, kas būs aktiera Artūra Skrastiņa, pianista un aranžētāja Kārļa Lāča, režisora Dmitrija Petrenko un dramaturģes Justīnes Kļavas sadarbības rezultāts.

Vecgada koncertu šogad veidos režisore Laura Groza-Ķibere, tajā piedalīsies Lilita Ozoliņa, Vita Vārpiņa, Kristīne Nevarauska, Sarmīte Rubule, Ērika Eglija, Lelde Dreimane, Ģirts Ķesteris, Artis Robežnieks, Dainis Gaidelis, Gints Grāvelis, Intars Rešetins, Aldis Siliņš un  Gints Andžāns. Pirmais koncerts paredzēts 18. decembrī.

Novembra piedāvājums par īpašām cenām būs izrāde “Bovarī kundze” 5. novembrī, uz kuru visu biļešu cena būs 5 un 7 EUR. Decembra piedāvājums būs izrādes “Ugunsgrēki” (2. decembrī) un “Rīga dimd” (6. decembrī) – uz šīm izrādēm biļetes maksās 6 EUR. 4. novembrī pēdējo reizi tiks spēlēta izrādes “Šeipings” un “Biedre Zariņa”, 28. novembrī – “Preilenīte”, 29. novembrī – “Mīļais melis”.

Tavs komentārs par rakstu: