• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Filips KļaviņšArtura K. Kariņa tautietis Filips Kļaviņš. Publicitātes foto: Ellex Klavins

«OIK atcelšanas» tiesiskos aspektus pētīs «trimdas» advokāts no ASV

Obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanas tiesiskos aspektus par 9000 eiro nodokļu naudiņas izvērtēs zvērinātu advokātu birojs “Ellex Klavins”. Šā biroja līdzdibinātājs un vecākais partneris ir Filips Kļaviņš – ASV dzimis un audzis latvietis.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv.

Man nav un nevar būt nekāda naida pret tiem latviešiem, kas ir aizklīduši tālu prom pasaulē. Taču es atceros astoņdesmito gadu beigas un deviņdesmito sākumu, kad kaudzēm “dīpīšu” iegriezās savā Tēvzemē, lai mazliet paministrētu, mazliet pasmietos par padomijas saindētajiem cilvēkveidīgajiem radījumiem un – galvenais –, lai savāktu “atpakaļ” kādreiz ar hipotēkām apkrautos, bet nu no tiem brīvos senču īpašumus. Un pēc tam pārsvarā dotos atpakaļ uz savām mītnes zemēm.

Pēc viņiem lāga nepalika pat jēdzīgs padoms, kā postpadomju muļķīšiem uzvesties dižajā brīvajā pasaulē. Jo savus padomus viņi izmantoja paši, palielinot savu – un tikai savu – labklājību.   

Tāpēc es neesmu sajūsmā, ka vēsture atkārtojas: valdības vadītājs, puisis ar divām pasēm kabatā un amerikānis līdz kaulu smadzenēm Arturs Krišjānis Kariņš piešķir nedaudz naudiņas – kādus 10 tūkstošus savas dzimtenes dolāru –, lai iegūtu pamatojumu. Kam? Vai nav vienalga kam? Ja OIK pētīšanai, lai būtu OIK pētīšanai.

Un naudiņu saņem viņa tautietis, kurš par savu biznesu Latvijā saka tā: “Tagad mūsu birojā ir 44 juristi un kādi 15 citi administrācijas darbinieki. Mūsu varētu būt lielākais advokātu birojs Latvijā, un tikai vēl viens varētu mums kaut cik līdzināties.” Bet par saiknēm ar abām mītnes valstīm atzīstas: “Es pats varbūt te nejustos tik labi, ja man nebūtu tik labas iespējas braukt uz Ņujorku pie vecākiem un māsām un brāļa ģimenes.” (oriģināls šeit)

Nu, kāpēc man rodas sajūta, ka esmu atgriezies 1990. gadā?  

Tavs komentārs par rakstu: