• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Hosams Abu Meri rāda uz augšuHosams Abu Meri: Gott mit uns! Foto: Karīna Miezāja/la.lv

«Oligarhu lieta»: «Vienotība» demonstrē savu totalitāro būtību

Lai saglabātu tā saukto “oligarhu lietu” kā savas politiskās aģitācijas stūrakmeni, koalīcijas partija “Vienotība” nav kautrējusies atklāti demonstrēt savu totalitāro būtību. Proti, divi deputāti, kas atļāvās atturēties balsojumā par Ingunas Sudrabas atsaukšanu no “oligarhu komisijas”, ir “palūgti” pamest “Vienotības” frakciju

Deputāts Inesis Boķis kau ir apliecinājis, ka no “Vienotības” Saeimas frakcijas izstāsies, savukārt frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri “mudina”, lai tādu pašu “izvēli” izdarītu arī Viktors Valainis.

“Vienotības” šefs neslēpj, ka abu deputātu krišana nežēlastībā saistīta ar Saeimas balsojumu par partijas “No sirds Latvijai” līderes Sudrabas atsaukšanu no “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas. Valainis un Boķis šajā balsojumā atturējās, kamēr pārējie “Vienotības” deputāti atbalstīja Sudrabas atsaukšanu.

Abu Meri skaidro, ka pārrunājis šo jautājumu ar Boķi, kurš nolēmis izstāties no frakcijas. Arī pats Boķis ir apliecinājis, ka rakstīs iesniegumu par izstāšanos no “Vienotības” Saeimas frakcijas. Boķis norādīja, ka pēc tam, kad oficiāli būs izstājies no "Vienotības" frakcijas, viņš turpmāk Saeimā būs gatavs sadarboties ar Zaļo un zemnieku savienības frakciju. Saskaņā ar parlamenta kārtības rulli, politiķis oficiāli būs pie frakcijām nepiederošs deputāts.

Abu Meri uzskata, ka no frakcijas būtu jāizstājas arī Valainim. Ja Valainis to nedarīšot, Abu Meri rosināšot balsojumu par viņa izslēgšanu. Gluži kā lielinieku vadonis, cīnoties pret frakcionāristiem un oportūnistiem,  Abu Meri uzsver, ka viņš esot uzņēmies vadītāja pienākumus, lai vadītu vienotu frakciju. “Sēdēšanu uz diviem krēsliem un laipošanu” viņš nepieļaušot. Nu, akurāt, kā 1917. gadā Petrogradā!

Tavs komentārs par rakstu: