• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: Evija Trifanova/LETA

Olimpisko spēļu dalībniekiem par augstiem sasniegumiem piešķirs prēmijas 1 516 664 eiro apmērā

LETA

Valdība šodien atbalstīja Latvijas olimpiskās komandas sportistu prēmēšanu par izciliem panākumiem Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs, tam kopumā atvēlot 1 516 664 eiro.

Nacionālā sporta padome pagājušajā nedēļā atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas ierosinājumu, ka sportistiem prēmiju piešķir par visām godalgotajām vietām, līdz ar to prēmijas par divām medaļām saņems kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici, kā arī bobslejisti Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens par izcīnīto otro vietu četriniekos un par piekto vietu divnieku ekipāžu sacensībās.

Valdības rīkojuma projekts paredz, ka kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici par divām bronzas medaļām ziemas olimpiskajās spēlēs prēmijās katrs saņems 76 836 eiro pēc nodokļu nomaksas, bet bobslejisti Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens - katrs pa 77 860 eiro.

Kopējā summa, ko no valsts budžeta atvēlēs prēmiju izmaksai abiem kamaniņu braucējiem par bronzas medaļām kamaniņu divniekos un komandu stafetē, būs 201 302 eiro, taču šajā sumā ir iekļauti arī nodokļi, kas jānomaksā valstij par prēmiju.

Divas prēmijas saņems arī bobslejista Oskara Melbārža ekipāžas. Par izcīnīto sudraba godalgu četriniekos katrs komandas dalībnieks saņems 83 801 eiro, no kuriem "uz rokas" katram tiks 64 030 eiro. Savukārt Melbārdis un stūmējs Daumants Dreiškens vēl papildus saņems katrs pa 18 198 eiro par izcīnīto piekto vietu divnieku ekipāžām. Pēc nodokļu nomaksas abu sportistu kontā par šo panākumu tiks ieskaitīti 13 830 eiro.

Skeletonists Martins Dukurs par otro vietu skeletonā saņems 85 373 eiro pēc nodokļu nomaksas. Viņa brālis Tomass Dukurs par ceturto vietu saņems 30 734 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Kamaniņu braucējai Elīzai Tīrumai par trešo vietu komandu stafetē izmaksās 38 418 eiro pēc nodokļu nomaksas. Tāda pati summa tiks arī kamaniņu braucējam Mārtiņam Rubenim, kurš arī piedalījās bronzas medaļas kaldināšanā Sočos.

Melbārža četrinieka sportisti Arvis Vilkaste un Jānis Strenga par sudraba medaļu katrs saņems 64 030 eiro pēc nodokļu nomaksas. Prēmijas tiks arī visu sportistu apkalpojošajam personālam.

Tavs komentārs par rakstu: