• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Pustukša lidosta ar Ziemassvētku eglīti"Pasaules valdnieki" nav sentimentāli, un Ziemassvētki viņiem ir vēl viens ierocis pret "ierasto normalitāti". Foto: Getty Images

«Omikronpanika» kļūst par ieganstu izdarīt triecienu aviosatiksmei

Jaunā koronavīrusa par omikronu (grieķu alfabēta burts o) nokristītais celms, kurš, salīdzinot ar deltu un citiem priekšgājējiem, izceļas ar nebijušu humānismu un, atbilstoši vecajai loģikai, liecinātu, ka kovidafēra izčākst, ir kļuvis par iemeslu, lai izdarītu vēl vienu triecienu pasažieru aviosatiksmei.    

Pēteris Kurpnieks, īpaši InfoTOP.lv

Pandēmijas organizatori ir izmantojuši omikronpaniku, lai sarežģītu dzīvi cilvēkiem, kuri cer, ka lietas virzās uz labo pusi (kā patiesībā arī notiek): visā pasaulē Ziemassvētku brīvdienās atcelti gandrīz 6000 lidmašīnu reisu un vēl vairāki tūkstoši reisu kavējās, liecina gaisa satiksmes uzraudzības vietnesFlightaware.com” apkopotie dati. 

Atsaucoties uz šo vietni, pasaules ziņu portāli vēstī, ka Ziemassvētku brīvdienās pasaulā atcelti kopumā vismaz 5700 avioreisi.

Daļai no šīm atcelšanām ir arī objektīvi iemesli: piemēram, ASV Ziemassvētku brīvdienās satiksmes haosu vairoja sliktie laikapstākļi valsts rietumos. Tomēr citur pasaulē lidsabiedrību darbība tika traucēta galvenokārt ar omikronpanikas palīdzību. Plaši iztestēto saslimšanas un karantīnas gadījumu dēļ darbā nevarēja ierasties veselas gaisa kuģu ekipāžas, tādēļ daudzām lielām lidsabiedrībām – tostarp Lufthansa, Delta, United Airlines, JetBlue, Air China – radās neatrisināmas problēmas ar darbinieku nodrošināšanu reisu apkalpošanai.

Ziemassvētki un Jaungads aviosabiedrībām tradicionāli ir ļoti rosīgs laiks, un lielas daļas reisu atcelšana laikā, kad cilvēki raduši, iespējams, vienīgo reizi gadā ceļot, ir spēcīgs, ja ne fatāls trieciens avionozarei, kura jaunajā realitātē acīmredzami neiederas gan lielo izmaksu, gan vulgārekoloģisku kritēriju dēļ.   

Tavs komentārs par rakstu: