• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Omikrona testsLidojošās siles cenšanās uzsvērt tikai vienu omikrona īpašibu - lipīgumu - parāda tās patiesos mērķus. Foto: Dado Ruvic/Reuters

«Omikrons» – koronavīrusa «pandēmijas» dabiskas beigas

Lai uzturētu sabiedrībā baiļu režīmu, Latvijas valdošie prātiņi ķērušies pie pēdējā salmiņa un uzsver tikai vienu jaunā koronavīrusa celma omikrona īpašību – augsto lipīgumu. Kā spārnoti izteikusies viena no uzticamākajām lidojošās siles dvēselītēm –  Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule, ja telpā ienāks viens ar omikronu inficētais, nevienam nebūs izredžu nesaslimt!

Dzintars Zaļūksnis  

Baisi, vai ne? Gatavojiet respiratorus, gāzmaskas, pazemes bunkurus ar gaisa attīrīšanas sistēmām – omikrons uzbrūk! Taču izrādās, bez šīs vienīgās atbaidošās īpašības omikronam ir arī citas. Taču tās cilvēkos var radīt cerības nevis bailes, un acīmredzot tāpēc lidojošā sile ir nolēmusi turēties līdz pēdējam un izlikties, ka omikrons ir tikai un vienīgi lipīgs, lipīgs, LIPĪGS!

Tajā pašā laikā britu laikraksts “The Telegraphraksta, ka mirstība no jaunā koronavīrusa omikrona paveida ir par 75% zemāka, salīdzinājumā ar iepriekšējo, delta variantu.“The Telegraph” atsaucas uz Dienvidāfrikas Nacionālā infekcijas slimību institūta (National Institute for Communicable Diseases) un Pretorijas universitātes (University of Pretoria) zinātnieku pētījumiem, kas  veikti, novērojot hospitalizētos pacientus omikrona izcelšanās epicentrā – DĀR teritoriāli mazākās, bet iedzīvotāju skaita ziņā lielākās Hautenas (Gauteng) provinces Cvānas (Tswana) pilsētā. Tieši šeit, kur tika novērots pasaulē pirmais omikrona uzliesmojums, zinātnieki atklājuši, ka no omikrona ir miruši 4,5% no visiem hospitalizētajiem pacientiem. Salīdzinājumam: iepriekšējos koronavīrusa viļņos šis rādītājs sasniedza 21,3%.

Zinātnieki arī noskaidrojuši, ka mazāk nekā pusei slimnīcā nokļuvušo omikrona pacientu ir nepieciešama skābekļa terapija, lai gan saslimstot ar iepriekšējiem koronavīrusa veidiem tā bija vajadzīga 99,5% gadījumu. Intensīvā terapija omikrona gadījumā ir bijusi vajadzīga 1% gadījumu, kurpretim saslimstot ar citiem celmiem šis rādītājs ir 4,3%.

Pacienti, kas tika hospitalizēti omikrona uzliesmojuma laikā, slimnīcā pavadīja vidēji četras dienas (salīdzinājumam: iepriekšējo celmu gadījumā šis rādītājs bija 8,8 dienas).

“Cvānas pilsētā, pirmajā globālajā omikrona centrā, ir samazinājies saslimšanas smagums, letalitāte un slimnīcās pavadītais laiks,” secinājuši zinātnieki, uzskatot, ka drīzumā notiks “saslimstības un letalitātes rādītāju pilnīga nodalīšana”, un tas nozīmēs epidēmijas beigas, saslimstību novedot endēmijas fāzē (saslimšana noteiktā vietā un noteiktā laikā).

Atbilstoši vecajai loģikai tās ir visnotaļ uzmundrinošas ziņas: omikrons gan ir lipīgāks, taču nesalīdzināmi saudzīgāks pret cilvēkiem, un tas nozīmē, ka arī lipīgums šajā gadījumā drīzāk ir pozitīva nevis negatīva īpašība.

Taču lidojošā sile noteikti ir tuvu panikai. Jo, sekojot pasaules restarta loģikai, viss 2022. gads paredzēts baiļu zīmē – bez baiļu kulivēšanas diezin vai var sekmēties otrās, trešās un turpmāko balstvakcīnu vai bērnu potēšanas kampaņas. Bail iedomāties, kas notiks ar mūsu lidojošo sili, ja tās radījumi neizpildīs savu saimnieku plānus. 

1 Komentāri


 1. Oskars
  2022-01-03

  Beigas ir piezagušās neaicinātas ! Kur tagad dēsies Papļūts ? Atkal ies ielas slaucīt ?

Tavs komentārs par rakstu: