• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Naftas sūkņiDaudzviet naftas sūkņi ir apstājušies. Foto: oilgasnews.ru

OPEC+ dalībvalstis sākušas vēsturiski vērienīgāko naftas ieguves samazināšanu

Lai izvairītos no naftas tirgus kolapsa, Naftas eksportētājvalstu organizācijas (The Organization of the Petroleum Exporting Countries) dalībvalstis, kuras kontrolē kopumā 40% no pasaules naftas ieguves, un Krievija, kura šajā organizācijā neietilpst, ar 1. maiju ir sākušas samazināt naftas ieguvi par gandrīz 10 miljoniem barelu diennaktī (b/dn).

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Samazinājums apjomam vēsturē nav precedenta – katra no OPEC+ valstīm apņēmusies maijā un jūnijā naftas ieguvi samazināt par apmēram 20%.

Eksperti uzskata, ka šoreiz visiem darījuma dalībniekiem nāksies pilnībā ievērot vienošanās noteikumus, jo likme ir ne vairāk, ne mazāk kā izdzīvošana.

Covid-19” pandēmija ir izraisījusi pasaules vēsturē apjomīgāko energoresursu patēriņa kritumu. Starptautiskā enerģētikas aģentūra (The International Energy Agency) aprēķinājusi, ka naftas pieprasījums 2020. gada aprīlī ir sarucis par 29 miljoniem b/dn, bet otrā kvartāla fjūčeru (nafta tiek tirgota nākotnē) tirdzniecība samazinājusies vidēji par 23 miljoniem b/dn.

Ja naftas eksportētājvalstu vienošanās izgāzīsies, pārprodukcijas rezultātā radušies gigantiskie naftas uzkrājumi jau maijā pārpildīs visas pasaulē eksistējošās krātuves, brīdina OPEC.

Šo faktoru spiediena ietekmē “Brent” markas nafta jau bija nolaidusies līdz 20 ASV dolāriem par barelu un, kā uzskata eksperti, ja nebūtu “pozitīvu ziņu”, varēja noslīdēt arī līdz 10 USD par barelu.    

Tavs komentārs par rakstu: