• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Opozīcija rosina noteikt lielākas stundas likmes mediķiem līdz brīdim, kad stāsies spēkā atteikšanās no normālā pagarinātā darba laika.Opozīcija rosina noteikt lielākas stundas likmes mediķiem līdz brīdim, kad stāsies spēkā atteikšanās no normālā pagarinātā darba laika. Foto: infosmi.net

Opozīcija rosina noteikt lielākas stundas likmes mediķiem līdz brīdim, kad stāsies spēkā atteikšanās no normālā pagarinātā darba laika

LETA

Līdz brīdim, kad stāsies spēkā paredzētā atteikšanās no normālā pagarinātā darba laika, mediķiem atlīdzībai jānosaka lielākas stundas likmes nekā paredzēts pašlaik, paredz Saeimas opozīcijas deputātu iesniegtie likuma grozījumi.

Priekšlikumus grozījumiem Ārstniecības likumā iesnieguši deputāti Ivars Zariņš (S), Andrejs Klementjevs (S), Vitālijs Orlovs (S), Mārtiņš Šics (LRA) un Inguna Sudraba (NSL).

Piedāvātās izmaiņas paredz, ka Ministru kabinetam, izstrādājot nepieciešamos likuma grozījumus, jāievēro atbilstoši pārejas nosacījumus. Tie paredz, ka 2018.gadā varēs noteikt pagarināto normālo darba laiku, kas nepārsniegs 50 stundas nedēļā. Par šo pagarināto laiku darba samaksa būs jānosaka proporcionāli darba laika pieaugumam ne mazāk kā 1,2 noteikto stundas algas likmju apmērā.

Likuma grozījumi paredz, ka 2019.gadā pagarinātais normālais darba laiks nevarēs pārsniegt 45 stundas nedēļā un piemērojamais atalgojuma koeficients varēs būt nemazāks kā 1,35.

Kā ziņots, Saeimā pieņemtie grozījumi paredz, ka pārejas periodā no šī gada 1.jūlija līdz 2019.gada 31.decembrim mediķi varēs strādāt pagarināto normālo darba laiku, kas nepārsniedz 55 stundas nedēļā. Darba samaksu par laiku, kas pārsniedz Darba likumā noteikto normālo darba laiku, pārejas periodā aprēķinās, ņemot vērā koeficientu 1,1.

8.jūnijā Saeima otrajā galīgajā lasījumā pieņēma attiecīgos Sociālo un darba lietu komisijas sagatavotos grozījumus Ārstniecības likumā, kas paredz no šī gada 1.jūlija samazināt pagarinātā normālā darba laika apjomu ārstniecības personām.

Valdība atbalstījusi līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" Veselības ministrijai (VM) 1,9 miljonu eiro apmērā, lai no jūlija nodrošinātu pakāpenisku atteikšanos no pagarinātā normālā darba laika.

Tāpat paredzēts, ka VM pamatbudžeta bāzes palielināšanai no 2018. līdz 2020.gadam ik gadu būs jāpiešķir 3,8 miljoni eiro, lai nodrošinātu pakāpenisku atteikšanos no pagarinātā normālā darba laika ārstniecības personām un neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes personām, kuras nav ārstniecības personas.

1 Komentāri


 1. unbias
  2017-06-28

  Slima zirga murgi!

Tavs komentārs par rakstu: