• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Latvijas un Georga lentas uz vienām krūtīmVai iespējama identitāte bez ārējiem simboliem? Foto: LETA

Oranži melnā «krievu pasaule»: mūsu vai ne mūsu darīšana?

Lai justu piederību Latvijai, man personīgi nav vajadzības allaž nēsāt līdzi valsts karogu vai lentīti tā krāsās. Arī runādams angliski vai krieviski es tik un tā palieku latvietis, un mana valsts ir Latvija. Taču es saprotu, ka citiem tas nav tik vienkārši.

Dzintars Zaļūksnis

Šodien man pa priekšu kādu laiku brauca mazs dzeltens auto. Peugeot. Pie antenas tam bija piesieta sīka oranži melna stērbele. Kāpēc oranži melna nevis balti zili sarkana? Nojaušu, ka Krievijas karogs un oranži melnā lenta ir divas dažādas lietas. Karogs simbolizē krievu tautas valstiskumu. Tā saucamā Georga lenta simbolizē “krievu pasauli”. Cik es saprotu, “krievu pasaule” no visām citām atšķiras ar to, ka tai ir saprotama tikai krievu valoda. Proti, ja krievs runā angļu vai latviešu mēlē, viņš vairs nejūtas kā krievs. Piķis viņu zina, kā tad jūtas krievs!

Tāpēc viņam vajadzīga šī Georga lenta, kuru var apsiet sev apkārt un justies kā mietiņš, un nezaudēt savu nacionālo identitāti. Krievijas karogs šādam mērķim neder, jo Krievijas Federācija gan formāli, gan faktiski ir daudznacionāla valsts.

Rietumu civilizācija pašlaik ir sazvērējusies pret krieviem. Godīgi sakot, tā krievus ir izlikusi aiz durvīm. Krieviem ir uz visstingrāko noliegts pat domāt, ka viņiem varētu būt kopīgas vērtības ar Rietumu civilizāciju.

Bet krievi grib būt pasaulē, no kuras tos dzen prom! Nekādas citas pasaules jau nav nedz viņiem, nedz ziemeļkorejiešiem, nedz irāņiem un kubiešiem. Taču, atšķirībā no pārējiem izraidītajiem, krieviem pieder milzu teritorija un milzu ambīcijas. Un krievi grib būt visur. Georga lentas ir krievu ne visai adekvāta reakcija uz ne visai adekvātu Rietumvalstu reakciju. Oranži melnais krāsu salikums faktiski ir pašsaglabāšanās instinkta radīts.

Cilvēks, kas savā dzeltenajā pežo vizinās pa Rīgu, uzsējis Georga lentu, acīmredzot grib pateikt, ka viņš principā (bet varbūt arī faktiski) runā tikai krievu valodā. Jo, runājot citā valodā, viņš jūtas... Jā, kā viņš jūtas – vai kā krievu tautas nodevējs? “Krievu pasaule” grib peldēt kā eļļas piliens pasaules ūdens glāzē. Tikai “pasaules sabiedrība” uz glāzes ir uzrakstījusi: “Ūdens”. Eļļai tur nav vietas...

Man personīgi ir mazliet žēl Georga lentu nēsātāju: viņi atsakās no citām krāsām, savu prātu ieslogot oranži melnajā. Tā, nudien, nav mana darīšana. Taču kur lai es lieku sajūtu, ka pie tā esam vainīgi arī mēs – tie, kas atrodas ārpus “krievu pasaules”? Ja vesela tauta tiek izraidīta no pasaules, tā vai nu saliedējas, vai mirst. Krievi ir izvēlējušies pirmo iespēju un ar Georga lentu sevi sasien tāpat, kā senie romieši sēja fascijas.

Mēs labi zinām, kas no šādām fascijām dzima 20. gadsimta Itālijā un Vācijā. Un tā nebija tikai itāļu un vāciešu vaina.

Tavs komentārs par rakstu: