Jeļena Ostapenko pēc uzvarasAļona Ostapenko pēc uzvaras. Foto no: sports.newsplanet.net

Ostapenko iekļūst Vimbldonas pusfinālā

Vimbldonas “Grand Slam” turnīra ceturtdaļfinālā Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko (Sieviešu tenisa asociācijas/Women’s Tennis Association, WTA ranga 12. rakete) tikās ar tenisisti, kuru līdz šim nebija izdevies pieveikt – WTA ranga 33. numuru slovākieti Dominiku Cibulkovu (Dominika Cibulková).

Pirmajā setā Aļonai izdodas breiks jau pirmajā geimā. Taču Dominika otrajā geimā atriebjas, turklāt atstājot Ostapenko “sausā”. Aļona zaudē vēl divus geimus pēc kārtas, un tad atkal lauž Cibulkovas servi, paņem savējo – un viss “jāsāk no gala”. Līdz 11. geimam spēle risinās “pieklājīgi”, līdz Aļonai izdodas vēlreiz “nobreikot”, šoreiz uz nulli. Atliek tikai “paņemt” savu servi, un tas mūsu tenisistei izdodas bez liekas nervozēšanas.

Otrā seta trešajā geimā Aļona lauž pretinieces servi, bet Cibulkova tūlīt pat rezultātu izlīdzina, lai atkal zaudētu savu nākamo servi. Ar to “kūleņošana” beidzas, un Aļona maču aizvada līdz uzvarai – 7-5, 6-4.

Ostapenko pirmo reizi karjerā sasniedz Vimbldonas sieviešu vienspēļu turnīra pusfinālu, kur viņas pretiniece būs ar 11. numuru izliktā Vācijas tenisiste Angelika Kerbere (Angelique Kerber). WTA rangā Kerbere noslēdz pirmo dermitnieku, bet ar Ostapenko viņa līdz šim vēl nav spēlējusi.