• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Aļona Ostapenko Īstburnas zālājā Īstburnas zālājā Aļona Ostapenko jūtas "kā mājās". Foto no: sportskeeda.com

Ostapenko Īstburnā pieveic Stīvensu

Sieviešu tenisa asociācijas (Women’s Tennis Association, WTA) Premier līmeņa turnīrā Īstburnā otrajā kārtā lielisku maču aizvadīja Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko, kura WTA rangā pašlaik ieņem 35. pozīciju. Aļona no turnīra “izslēdza” pasaules 9. raketi Slounu Stīvensu (Sloane Stephens, ASV).

Pirmajā geimā servēja amerikāniete – un uzvarēja “sausā”. Nākamajos četros serves tika lauztas. Diemžēl trijos no šiem geimiem servēja Aļona. Kad Stīvensai savu servi izdevās nosargāt arī sestajā geimā, šaubas par uzvarētāju setā izgaisa – Ostapenko pirmajā setā tā arī nespēja “paņemt” nevienu geimu ar savu servi.

Otrajā setā ”breikošana” turpinājās, tikai šoreiz “ar pretēju zīmi”: lauzusi Stīvensas pirmās serves un noturējusi savējo, Ostapenko izvirzījās vadībā ar 3-0. Nākamā geima sākumā, nonākot zaudētājos ar 0-40, Aļonai izdevās servi noturēt. Tādejādi arī šajā setā uzvarētāja bija praktiski noskaidrota – un šoreiz nevienu geimu ar savu servi – un vispār nevienu geimu – neizdevās “paņemt” Stīvensai. Par to, cik dīvaini bija šīs spēles pirmie divi seti un cik ļoti Ostapenko bija “savā elementā”, liecina servējot pieļauto dubultkļūdu attiecība – 14 mūsu tenisistei, tikai viena – amerikānietei.

Trešā seta pirmo geimu servēja Stīvensa – un zaudēja, negūstot pat nevienu punktu. Turpmāk izrādījās, ka Ostapenko dubultkļūdu “limits ir iztērēts”, toties Stīvensai serves vēl arvien sagādāja problēmas. Piekāpusies arī piektajā un sestajā geimā, Stīvensa nonāca kritiskā situācijā, bet pēkšņi it kā atcerējās savu vietu WTA rangā un pirmo reizi kopš pirmā seta lauza Ostapenko servi, tad uzvarēja savējo – un situācija vairs nebija kritiska. Tomēr nākamajā geimā Aļona ieguva trīs mačbumbas. Divas amerikānietei izdevās atspēlēt – tikai divas. Precīzi pusotrā stundā Ostapenko uzvarēja ar 1-6, 6-0, 6-3, izlīdzinot rezultātu savstarpējā sāncensībā (1-1).  

Turnīra trešajā kārtā Ostapenko pretiniece būs WTA ranga 52. rakete Jekaterina Aleksandrova (Екатерина Александрова, Krievija).

Tavs komentārs par rakstu: