• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Aļona Ostapenko TorontoTādu Aļonu ir patīkami redzēt! Foto: WTA

Ostapenko Toronto atsauc atmiņā 2017. gada Parīzi. Līdz trešajai kārtai

Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) “Premier” sērijas turnīrā “Rogers Cup” Toronto Latvijas turpina priecēt Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko, kura WTA rangā atkāpusies uz 82. pozīciju,  bet beidzot sāk rādīt spēli, kas ļauj cerēt uz to, ka krīze (vai zvaigžņu slīmība) varētu tuvoties galam.

Palikusi vienīgā Latvijas pārstāve (mūsu pirmā rakete Anastasija Sevastova gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs cieta zaudējumus jau pirmajā kārtā), Aļona liek atcerēties 2017. gada Parīzi, kad viņa pilnīgi negaidot guva savu pirmo un pagaidām vienīgo uzvaru “Grand Slam” sērijas turnīrā. Tolaik Ostapenko sabiedrotā bija gan veiksme, gan viņas agresīvais un brīžiem pat bezkaunīgais spēles stils.

Kaut ko tādu Aļona demonstrēja arī Toronto turnīra ievadā, un it sevišķi otrajā kārtā pret Krievijas pārstāvi Anastasiju Pavļučenkovu (Анастасия Павлюченкова), kura WTA rangā pašlaik atrodas krietni augstāk par Aļonu – 44. vietā. Pirmajā setā kortā varēja redzēt jau piemirsto Aļonu, kura, šķiet, nenieka nebēdāja, vai savus spēcīgos sitienus trāpīs kortā vai nē. Un arī veiksme bija mūsu tenisistes sabiedrotā. Rezultāts Pavļučenkovai pavisam noteikti nepatika. Toties, tiklīdz veiksme mazliet mainīja savas simpātijas, spēle sagriezās pilnīgi pretēji, un nervozēt nācās jau Ostapenko līdzjutējiem. Tā tas bija, līdz izšķirošajā setā krieviete panāca jau 4-1 savā labā un likās – tās ir beigas! Taču veiksme atkal pievērsās Aļonai, viņa sāka “kost” vienu servi pēc otras, bet Anastasija pieļāva arvien vairāk dubultkļūdu (visā spēlē Ostapenko tās bija 15, Pavļučenkovai – 13). Spēle tā arī turpinājās līdz pašām beigām, un arī pēdējā geimā Aļona uzvarēja, ar trešo piegājienu kārtējo reizi laužot pretinieces servi. 6-2, 2-6, 6-4. Nudien, efektīgi!

Diemžēl "Parīze" neturpinājās trešajā kārtā, kur cīņā par  iekļūšanu ceturtdaļfinālā Ostapenko tikās ar 21 gadu jauno čehieti Marī Buzkovu (Marie Bouzková), kura WTA rangā atrodas 91. pozīcijā, bet otrajā kārtā bija pieveikusi turnīra 7. raketi Slounu Stīvensu (Sloane Stevens). Ostapenko un Buzkova savā starpā vēl nebija spēlējušas.

Mūsu tenisiste, kā ierasts, turpināja pieļaut gan dubultklūdas, gan nepiespiestās kļūdas: šajā mačā dubultkļūdas servējot Aļonai "gadījās" 10 reižu, bet nepiespiestas kļūdas – 32 reizes (pretiniecei attiecīgi 3+8). Un šoreiz kļūdas neizdevās kompensēt ar "tīri" gūtajiem punktiem (21 pret 7 Ostapenko labā) – zaudējums bija pārliecinošs, 2-6, 2-6.

Tādejādi Ostapenko Toronto nopelnīja 105 WTA ranga punktus.

Tavs komentārs par rakstu: