• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Tālis LinkaitsTālis Linkaits norūpējies. Par savu kabatu. Foto: Valsts kanceleja

Otrās šķiras baņķieris Linkaits grib celti akcīzi dīzeļdegvielai, jo pats brauc ar benzīnu

Kāpēc profesionālais ministriju padomnieks un projektu vadītājs, otrās šķiras baņķieris un puspolitiķis Tālis Linkaits grasās celt akcīzes nodokļa likmi tieši dīzeļdegvielai? Domāju, ka atbilde jāmeklē virspusē – proti, viņš pats sava auto bākā lej benzīnu. Meklēsiet citu iemeslu? Uz veselību! 

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Tas, ka lielākā daļa “darba tehnikas” – traktori, lauksaimniecības kombaini, lielās kravas automašīnas, sabiedriskais transports, kā arī krietni daudz personīgā autoparka darbojas ar dīzeļdzinējiem, mūsu politiķus neskar. Kamēr Linkaits nebūs pierādījis, ka pats tērē naudu (savu, nevis nodokļu maksātāju), lai ielietu sava auto tvertnē dīzeļdegvielu nevis benzīnu, iesaku nekādos citos “argumentos” neklausīties.

Tātad – līdz katastrofai novesto autoceļu (avārijas stāvoklī ir 296 kilometri valsts galveno autoceļu, 1440 kilometri reģionālo un 3764 kilometri vietējo autoceļu, bet Latvijas autoceļu remontu deficīts 25 gadu laikā ir sasniedzis četrus miljardus eiro – šeit) finansēšanai satiksmes ministrs Linkaits (atkal jau iz bēdīgi slavenās Jaunās Konservatīvās partijas) “pieļauj iespēju” celt akcīzes nodokli dīzeļdegvielai. Arī tas, ka Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki ir pierādījuši: dīzeļdzinēji emitē mazāk kaitīgo izmešu nekā benzīna dzinēji (šeit), nav nekāds arguments. Tieši pretēji, no Latvijas Komercbanku asociācijas izlīdušais satiksmes ministrs jestri muld: “Par cik mēs ejam uz vairāk videi draudzīgāku sabiedrisko transportu un vispār transportu Latvijā, tas būtu, no vienas puses, sāpīgs risinājums...”

Par cik, par tik, no visām pusēm, vot tā, Linkaita kungs! Jūs apgalvojat, ka šis jautājums vēl tiks apspriests kopā ar iecerēto nodokļu sistēmas reformu? Kāpēc man jātic? Valsts ieņēmumu dienests (VID) jau informē, ka akcīzes nodokļa likmi dīzeļdegvielai par 1000 litriem no 2020. gada plānots palielināt līdz 414 eiro jeb par 11,3% (kopš 2018. gada 1. janvāra tā ir 372 eiro). Neba nu jūs un jūsu kolēgas grasāties iespringt, lai atrastu kādu oriģinālāku siles pildīšanas metodi.

Jebšu ceļi ir svēta lieta, un jampampi sakodīs zobus un maksās tik, cik jūs liksiet! Tak mani māc šaubas, ka kaut desmitā daļa no tās naudas patiešām nonāks uz Latvijas ceļiem.

Brauciet vien tālāk ar savu benzīna dzinēju, Linkaita kungs, brauciet vien tālāk...

Tavs komentārs par rakstu: