• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Valdis Dombrovskis Ja negribat viņu vairs redzēt, EP vēlēšanās balsojiet par "Vienotību" jebkurā tās izpausmē! Foto: London Stock Exchange Group

«Pajoļu ķeršanai» pirms Eiroparlamenta vēlēšanām partijas varēs tērēt 430 000 eiro

Ņemot vērā Latvijas elektorāta specifiku, partijas pirms vēlēšanām joprojām tērē naudu lētticīgu pilsoņu ķeršanai savu daiļo solījumu slazdos, un, kā rāda 13. Saeimas sastāvs, šie tēriņi atmaksājas, jo pie labākajiem siles kāpostiem var tikt ne tikai mazākā partija, bet arī personāži, kas vispār nevienam neko nav solījuši.

Dzintars Zaļūksnis

Eiroparlamenta vēlēšanām gan ir drusku cita specifika – uz tām piestaigā tikai sevišķi uzticami partiju fani, kā arī tie pilsoņi, kas domā, ka Eiropas Savienībai (ES) un tās parlamentam ir kāds nebūt sakars ar demokrātiju un ka Latvijas deputāti tajā dara ko vairāk nekā nodrošina savai ģimenei bezbēdīgu dzīvi četru gadu garumā.

Galu galā Brisele ir tālu, tāpēc uz turieni deleģētajam cilvēciņam nav jāuztraucas ne par saviem vārdiem, ne darbiem. To lieliski pierāda mūsu tagadējais premjers, kura ievērojamākais darbs Eiroparlamentā bija mobilo sakaru tarifu paaugstināšana konkrēti Latvijā. Vai kāds vēl to zina un atceras? Latviešu vēlētājs nav ļaunatminīgs!

Taču jebkuram cirkam ir racionāls kodols, un tiem radījumiem, kas pēc EP vēlēšanām pārcelsies uz Briseli-Strasbūru, pavērsies iespēja ne tikai dzīvot zaļi, bet arī krietni vairāk ziedot savai partijai, kura šo naudiņu varēs izmantot ij itin tuvajās pašvaldību, ij 14. Saeimas vēlēšanās. Tāpēc nesakiet, ka 2019. gada 25. maijs nebūs zīmīgs datums. Būs gan! “Laimīgajām” partijām un tiem astoņiem susuriņiem, kas turpmāk Latvijas vārdā saņems eiroparlamentārieša algu un piemaksas, noteikti! Sevišķi svarīgs tas būs šaipusē maķenīt piemirstajam Latvijas “veiksmes stāsta” tētim, kuram atgriešanās sava “stāsta” piemeklētajā valstī var izrādīties īpaši postoša. Tāpēc viņa dzimtajai partijai, kas savās roķelēs atkal tur varas lielo karoti, nāksies pacensties īpaši.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) savelk bargu ģīmīti un brīdina, ka partiju un partiju apvienību (tostarp ārvalstīs reģistrētu) priekšvēlēšanu izdevumi, gatavojoties EP, nedrīkstēs pārsniegt 430 211,36 eiro. Savukārt viena nesaistīta persona jeb persona, kas aģitē savā vārdā un kas nav saistīta ar partiju un konkrēto kandidātu, priekšvēlēšanu aģitācijai drīkstēs iztērēt 15 minimālās mēnešalgas jeb 6450 eiro. Iztērēto naudu KNAB sāk skaitīt jau 26. janvārī.

Iesniegt sarakstu EP vēlēšanām drīkst Latvijā reģistrētas partijas un partiju apvienības, kurās ir ne mazāk kā 500 biedru. Sarakstā drīkst iekļaut līdz 16 deputātu kandidātiem. Kandidātu sarakstu iesniegšana vēlēšanām notiks no 6. līdz 21. martam.

Tādi ir šīs spēles noteikumi. Daudz nopietnāki nekā sagaidāmais spēles rezultāts.

1 Komentāri


 1. Milda
  2019-01-27

  Nav jāiet uz EP vēlēšanăm, jo kliķe ieliks ko vajag neievēlētos , kā Viņķeli un Kariņu !

Tavs komentārs par rakstu: