• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Tauriņi un kūniņas uz auklām"Paldisku sarunu" vieta. Attēls no: mabellevieaulux.blogspot.com

«Paldisku vienošanās» un brāļu kariņš

Ministru prezidents Arturs Krišjānis Kariņš ir nikns. Bet, būdams inteliģents cilvēks, netrako, vien cieti nosaka: ak jūs, nožēlojamie igaunīši bāleliņi, pārkāpjat vienošanos? Tad būs jums karš-kariņš, bros, nudie, būs!

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv     

Bijušie premjeri Māris Kučinskis un Laimdota Straujuma par šo vienošanos neteica ne pušplēsta vārda. Tās nebija vai abi noklusēja – sak, vieni meli vairāk vai mazāk... Bet kāda tad īsti ir šī vienošanās? InfoTOP.lv nosūtīja šādu jautājumu Igaunijas valdībai, bet tā sakās neko nezinot. Tomēr nevar būt, ka mūsu draugiem igauņiem, kuri par 25% grasās samazināt akcīzes nodokli alkoholiskajiem dzērieniem, premjerministrs Kariņš pieteicis karu, balstoties tikai uz savām iedomām!

Tāpēc atļāvos “parakties” mazliet dziļāk, un re! Jau pavisam drīz manā slepenajā pastkatītē zvilnēja anonīms sūtījums ar Igaunijas pastmarkām un Paldisku zīmogiem. Tā un tā, vēsta anonīmais sūtītājs, šeku reku, jums zibatmiņa ar slepeni ierakstītām sarunām Paldisku pirtī “Liblikad“, kur neoficiāli tikušies Igaunijas premjerministrs un Latvijas Ministru prezidents. Pēdējais runājis tik neskaidri, ka nav saprotams, vai tas ir bijis kungs vai dāma.

Uzreiz bildīšu, ka šis avots nekādi nav vērtējams kā uzticams, tomēr citas ziņas par Kariņa pieminēto Igaunijas-Latvijas paktu nekur nav atrodamas, tāpēc, uz to noraugoties ar kritisku aci, atļaušos dažus fragmentus no Paldisku sarunas „izvilkt“ dienas gaismā. Tā teikt, pārdomām. Saruna notika ar tulku starpniecību, tāpēc uzreiz piedāvāju neliela fragmenta tulkojumu valsts valodā.  

Latvijas premjers: „Uff! Tātad esam vienojušies, ka mēs alkoholam akcīzi turam uz vietas, bet jūs palielināt.“ Igaunijas premjers: „Ja, ja... Ik! Bet jūs uztaisāt nodokļu reformu, darbaspēka nodokļus saceļat debesīs, visiem sajaucat galvu ar dīvainu „progresivitāti“ un ikgadējām ienākumu deklarācījām, bet pēc tam taisāt teritoriālo reformu... Ik...“ Latvijas premjers: „Tā, jā! Bet mēs gribam arī, lai jūs veicināt alkonautu, tas ir, alkotūrisu braucienus uz Latviju.“ Igaunijas premjers: „No, no! Par to mums atkal kaut ko vajag!“ Latvijas premjers: „Ko, (klusu) kurrat?!“ Igaunijas premjers: „Nu, apsoliet, ka transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli nekad neieliksiet degvielas cenā!“ Latvijas premjers (priecīgu garu): „Tik vien? Sarunāts!“ Igaunijas premjers: „Ik!“

Skaidrs, ka Paldisku sarunas gaismā Kariņa izteicieni un rīcība kļūst ne tikai saprotami, bet arī pilnīgi attaisnojami. Nu, nav labi neturēt vārdu! Sevišķi, ja tas dots divu draugu sirsnīgā sarunā, kura ierakstīta. Skaidrs, ka pret tiem, kas kā pajoļi lauž norunu, nekādi citi līdzekļi nav iespējami.

Tikai kariņš! Uz Tallinu, uz Tallinu!

P.S. Tomēr, atzīšos, manī rosās šaubas, vai šāda vienošanās patiešām ir bijusi. Bet kā lai neticu savas valsts valdības vadītājam?!

Tavs komentārs par rakstu: