• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Knipelēšanas rokdarbsMācāmies knipelēt! Publicitātes foto: Liepājas muzejs/lsm.lv

Papildina Nacionālā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstu

Latvijas Nacionālajā kultūras centra (LNKC) Nemateriālā kultūras mantojuma padome lēmusi papildināt 2016. gadā sākto Nacionālā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstu, iekļaujot tajā Lībiešu Rucavas un Upītes kultūrtelpas.

Iekļaušanai nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā apstiprinātas arī Gaujas plostnieku amata prasmes, dubultauduma šatiera segu aušana Ziemeļvidzemē, Pēterburgas ermoņiku spēlēšanas tradīcijas, caurspēlējamās cītaras spēle, kā arī knipelēšanas prasme.

Iepriekš Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā ir iekļauta Dziesmu un deju svētku tradīcija Latvijā un tās simbolisms, Suitu kultūrtelpa, psalmu dziedāšana Ziemeļlatgalē un dziedāšana ar pusbalsu, Latgales mazo bundziņu jeb "bubyna" spēles tradīcija un Ieviņa tipa ermoņiku būvēšanas un spēlēšanas tradīcija, mirušo ofīcija jeb "saļmu" izpildīšanas prakse Vaboles un Līksnas pagastos, kā arī Siguldas spieķa darināšanas prasme.

Nākamo Nemateriālā kultūras mantojuma pieteikumu iesniegšana tiks izsludināta 2019. gada janvārī un pieteikumu sagatavošanai tiks dots pusgads laika. Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas atbalstam Valsts kultūrkapitāla fonds izveidojis atbalsta instrumentu – mērķprogrammu nemateriālā kultūras mantojuma saraksta pieteikumu sagatavošanai.

Tavs komentārs par rakstu: