• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Saburzītas eiro banknotes"Dāvināts" eiro var būt arī saņurcīts un netīrs. Foto: Shutterstock

Paplašina iespējamo dīkstāves pabalsta saņēmēju loku?

Vadība ir atbalstījusi Ekonomikas ministrijas priekšlikumu paplašināt dīkstāves atbalsta saņēmēju loku. Tomēr tas ir izdarīts pietiekami piesardzīgi, lai dīkstāves pabalsta saņemšana joprojām būtu apgrūtinoša un daļai darba ņēmēju joprojām nepieejama. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Ņemot vērā kovidpanikas rezultātā tapušo ierobežojumu ieilgušo ietekmi uz uzņēmēju, pašnodarbināto personu un patentmaksātāju saimniecisko darbību, valdība ir atzinusi, ka nepieciešams palielināt atbalsta saņēmēju loku, kuriem līdz šim bija ierobežota atbalsta saņemšana, tomēr tie būtu atbalstāmi, jo to darbību kavē ieilgusī kovidpanika.

Tomēr izskatās, ka izmaiņas būs drīzāk šķietamas nevis būtiskas.Valdība ir vienkārši pieņēmusi jaunu atbalsta kvalificēšanās kritēriju, un tagad atbalsta lūdzējs varēs izvēlēties vienu no diviem kvalificēšanās kritērijiem.

Tāpat kā līdz šim, atbalstam varēs pieteikties darba devēji, pašnodarbinātas personas un patentmaksātāji, kuri kovidpanikas rezultātā ir piedzīvojuši ne mazāk kā 20% ieņēmumu samazinājumu par konkrēto atbalsta mēnesi salīdzinot ar mēneša vidējiem ieņēmumiem 2020. gada augustā, septembrī un oktobrī, kuros uzņēmums faktiski darbojies.

Taču turpmāk atbalsta pretendenti varēs kvalificēties arī pēc jaunā kritērija, kas paredz ne mazāk kā 30% ieņēmumu kritumu konkrētajā atbalsta mēnesī, salīdzinot ar 2019. gada attiecīgā mēneša ieņēmumiem.

EM skaidro, ka jaunā kritērija ieņēmumu samazinājums tiek vērtēts pret 2019. gadu, līdz ar to ieņēmumu kritums ir noteikts lielāks, proti, 30% salīdzinot ar attiecīgo 2019. gada mēnesi.

Šāda ieņēmumu krituma noteikšana tiek pamatota ar to, ka 2019. gadā saimniecisko darbību neietekmēja sociāli politiskās bailes no “Covid-19”, un tautsaimniecībā bija vērojama mērena izaugsme, līdz ar to ir atšķirīgi apstākļi pret kuriem vērtē ieņēmumu kritumu, kā rezultātā šādas normas noteikšanā ir ievērots vienlīdzības princips.

Vai jaunais kritērijs realitātē paplašinās atbalsta saņēmēju loku, vai arī tā ir tikai valdības veikta [populistiska] darbības imitācija, redzēsim jau tuvākajā laikā.

Tavs komentārs par rakstu: