• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Lielākā Krievijas vagonbūves koncerna "Uralvagonzavod" rūpnīcas Jelgavā makets. Foto: Andrejs Baburovs/LETA

Paplašina topošās "UVZ Baltija" vagonbūves rūpnīcas projektu; investēs 75 miljonus eiro

LETA

AS "UVZ Baltija" māteskompānija - Krievijas koncerns "Uralvagonzavod" - nolēmusi dzelzceļa ražošanas rūpnīcas projektu Jelgavā paplašināt, īstenojot arī otro un trešo kārtu, vēsta laikraksts "Dienas Bizness".

Līdz ar to naudas izteiksmē ieguldījumi būs trīsreiz lielāki, nekā sākotnēji plānots, un sasniegs 75 miljonus eiro. Līdz šim jau ieguldīti 17 miljoni eiro.

Otrajā kārtā paredzēts izveidot ražotni specializētajiem konteineriem sašķidrināto gāzveida vielu pārvadāšanai, savukārt trešajā kārtā plānots izveidot cehu kompozītmateriāliem - vagonu jumtiem, sienām.

Topošā ražotne Jelgavā pašlaik ir lielākais projekts metālapstrādes un mašīnbūves nozarē.

Piektdien, 27.jūnijā, plkst.13 Jelgavā, Aviācijas ielā 2, svinīgā ceremonijā notiks AS "UVZ Baltija" vagonbūves rūpnīcas spāru svētki, informēja AS "UVZ Baltija" biroja administratore Tatiana Mitina.

Spāru svētki simbolizēs svarīgu brīdi būvniecības procesā - jumta konstrukcijas pabeigšanu. Patlaban topošās rūpnīcas ražošanas ēkai bijušās Jelgavas cukurfabrikas teritorijā ir samontēts metāla karkass un uzlikts jumta nesošais profils.

"Spāru svētki ir zīmīgs atskaites punkts ikvienā būvniecības procesā. Tradīcija nosaka, ka jumta korē tiek iekārts ozolzaru vainags, kas ir sākums celtniecības noslēguma fāzei," skaidroja uzņēmuma pārstāve.

Vagonu rūpnīcas būvi projektējuši Latvijas biroji SIA "RUP" un SIA "DB projekts". Būvdarbus veic uzņēmumi SIA "SCM Latvia", SIA "Lemminkainen Latvija", SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"", SIA "Dzelzceļu būve" un citi.

"UVZ Baltija" rūpnīcas būvniecība Latvijā tika atklāta pagājušā gada 5.jūnijā, piedaloties arī Valsts prezidentam Andrim Bērziņam.

Krievijas koncerna "Uralvagonzavod" ģenerāldirektors Oļegs Sijenko preses konferencē pēc ceremonijas pastāstīja, ka tā būs modernākā vagonu rūpnīca Eiropā un tuvākajā laikā vienīgā spēs nodrošināt modernas tehnoloģijas ražošanā. Koncerna vadītājs skaidroja, ka jaunajā rūpnīcā Jelgavā tiks uzstādītas tādas iekārtas, kas ļaus dažu stundu laikā pārkārtot ražošanu citādam vagonu modelim. Rūpnīca ražos preču vagonus, kas pielāgojami dažādiem sliežu ceļu standartiem.

Ar pilnu jaudu vagonbūves rūpnīca sāks darboties 2015.gada sākumā. Tajā komplektēs dzelzceļa vagonus, kā arī veiks to remontu un apkopi. Ražotnē gadā ir iecerēts uzbūvēt līdz 2500 dažāda veida kravas vagonu un sasniegt 80 miljonu latu (114 miljonu eiro) apgrozījumu. Gatavo produkciju uzņēmums plāno piegādāt Baltijas un NVS valstīm, bet nākotnē - arī Vācijai un citiem Rietumu tirgiem.

Uzņēmums "UVZ Baltija" dibināts 2012.gada jūlijā. Tā apmaksātais pamatkapitāls ir pieci miljoni latu. 100% "UVZ Baltija" akciju pieder koncerna "Uralvagonzavod" kompānijai "UVZ International S.a.r.l.".

1936.gadā dibinātais "Uralvagonzavod", kura 100% akciju pieder valsts īpašumu federālajai pārvaldes aģentūrai "Rosimuščestvo", aptver ražošanas uzņēmumus, zinātniski pētnieciskos institūtus un konstruktoru birojus. "Uralvagonzavod" būvē vilcienu vagonus, ceļu būves mašīnas un kara tehniku. Koncerna apgrozījums 2011.gadā bija trīs miljardi ASV dolāru (aptuveni 1,6 miljardi latu).

Tavs komentārs par rakstu: