• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Arvīds UlmeArvīds Ulme. Foto: LETA

Par Arvīdu Ulmi. Sāpīgi

Sāpīgi… Un neticami, ka cilvēks, kuram padomju laikā bija drosme iestāties par savu tautu, šodien tiek ķengāts. Vienīgais, ko Arvīdam varu ieteikt: iesūdzēt neslavas nesējus tiesā par apzinātu cieņas un goda aizskāršanu!

Juris Putriņš

Lūk, izvilkumi no trim dokumentiem, kas pasaka visu.

1. Liecinieks Aivars Kronbergs (VDK sācis strādāt 1966. gada februārī un nostrādājis līdz 1990. gada augustam) liecināja: sarunas laikā ar Ulmi, iespējams, viņam izteicis domu par sadarbošanos, bet viņš krasi noraidoši atteicies pret šādu priekšlikumu. Tā kā Ulmem ir saglabājušies vecie sakari ar Rīgas inteliģenci un viņš varējis būt operatīvi interesants, un tā kā man bijušas labas attiecības ar priekšnieku Pētersonu un bijusi vajadzība novērst no sevis uzmanību, ticis nolemts fiktīvi noformēt Ulmi kā aģentu, kas arī ticis izdarīts. Vervēšana kā tāda nav notikusi, tikai noformējis dokumentus. Viņš noformējis visus dokumentus priekš aģenta vervēšanas un Ulme ticis ieslēgts aģentūras aparātā. Parakstu no Ulmes neņēmis un pseidonīmu [Zāle] izvēlējies pats.

2. 1987. gada 30. aprīlī aģents “Zāle” ir izslēgts no bijušās LPSR VDK aģentūras aparāta kā darba nespējīgs.

3. “SAB Totalitārisma seku dokumentēšanas centra rīcībā ir ziņas, ka Jūs esat bijis reģistrēts LPSR Valsts drošības komitejas informācijas analīzes daļā kā:

1) nacionālistiskas organizācijas vai grupas, kura veic antisociālistisku un antikonstitucionālu darbību PSRS teritorijā, dalībnieks;

2) persona, par kuru ir nozīmīgi operatīvie materiāli,

3) persona, par kuru fakti un pazīmes liecina, ka tā veic nacionālistisku (latviešu) darbību”.

Atceros, ka tolaik, kad runājam par Latvijas rītdienu, daudzi tā kā bailīgi bailīgi raudzījās apkārt. Tagad viens otrs no viņiem tēlo varoņus. Bet drosmes būt tīriem un patiesiem viņiem joprojām nav.

Sāpīgi… Arvīdam varu novēlēt – nesalūzt.  Spēku un izturību.

1 Komentāri


 1. nu nu
  2019-01-08

  cik Ulmem bija iespējas, tik viņš arī darīja, lai novirzītu VAK no politiskas darbības un Latvijas valstiskas neatkarības idejas...

Tavs komentārs par rakstu: