• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Jānis VitenbergsJānis Vitenbergs. Foto: Saeimas kanceleja

Par ekonomikas ministru kļūst Jānis Vitenbergs

Saeima ekonomikas ministra amatā ir apstiprinājusi partijas “KPV LV” pārstāvi, 1995. gadā dzimušo Jāni Vitenbergu. Viņš stājas šīs pārstāvja Ralfa Nemiro vietā. Marta sākumā Satversmes aizsardzības birojs no lēma anulēt Nemiro pielaidi darbam ar valsts noslēpumu, līdz ar to faktiski atceļoti viņu no amata.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Var piekrist Saeimas deputātam Didzim Šmitam, kurš debatēs norādīja: ja netiek sniegts skaidrojums, kāpēc nemiro tika anulēta pielaide valsts noslēpumam, tad “rodas jautājums, vai no atbildīgo drošības iestāžu puses netiek ietekmēti demokrātiskie procesi”.

Vitenbergs līdz šim vadīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju.Vadoties no līdzšinējās sadarbības pieredzes”, Ministru prezidents Krišjānis Arturs Kariņš esot secinājis, ka “Vitenbergs spēj pamatot savu viedokli attiecībā uz ekonomikas jautājumiem”.

Pats Vitenbergs sola, ka “darbs turpināsies gan saistībā ar obligātā iepirkuma komponentes (OIK) jautājumu, gan “bankas “Parex” sāgu”, gan saistībā ar Skultē paredzēto sašķidrinātās dabasgāzes terminālu”.

Nemiro iepriekš ir izteicis minējumu, ka citu politiķu vēlme šim terminālim piešķirt nacionālu interešu projekta statusu bijis viens no iemesliem, lai atbrīvotu viņu no amata. Nemiro arī vēlējies atslepenot “Parex bankas” darījumu.

Tavs komentārs par rakstu: