• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Gāzes vads ar skaitītājuLieto vai nelieto, vienalga jāmaksā. Foto no: thisrepairs.com

Par gāzi tagad jāmaksā arī tad, ja neesat to lietojuši

Šodien stājas spēkā dabasgāzes sadales sistēmas operatora AS "Gaso" jaunie pakalpojumu tarifi, ziņo Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

Turpmāk maksājumu par dabasgāzes pakalpojumiem veidos divas daļas – fiksētā daļa un mainīgā daļa. Pormā nozīmē fiksētu maksu par gāzes pieslēgumu, bet otrā būs atkarīga no patērētā dabasgāzes apmēra.

Mājsaimniecībām, kuras dabasgāzi izmanto ēdiena gatavošanai, fiksētā maksa turpmāk būs 1,77 eiro mēnesī, bet mājsaimniecībām, kuras dabasgāzi izmanto apkurei, fiksētā maksa būs no 1,77 eiro mēnesī par jaudu līdz sešiem kubikmetriem stundā un līdz 6,64 eiro mēnesī par jaudu līdz 10 kubikmetriem stundā.

SPRK apstiprināto tarifu mainīgā daļa ir noteikta astoņās lietotāju grupās, kuras veidotas pēc patērētā dabasgāzes apmēra. Maksa par patērēto dabasgāzes apmēru (mainīgā daļa) visām lietotāju grupām samazinās, tostarp gandrīz uz pusi – par 48,6% – sarūk maksa par patērēto apmēru mājsaimniecībām, kas dabasgāzi izmanto ēdiena gatavošanai, bet par 23,4% – mājsaimniecībām, kas dabasgāzi izmanto apkurei.

Ieviests sezonālais tarifs, kas paredzēts tiem lietotājiem, kuri gāzi izmanto konkrētos mēnešos, piemēram, graudu kaltes.

SPRK prognozē, ka vidējai mājsaimniecībai, kas dabasgāzi izmanto ēdiena gatavošanai, maksājums mēnesī par dabasgāzi palielināsies par 1,35 eiro, turpretim vidējai mājsaimniecībai, kas dabasgāzi izmanto apkurei ar jaudu līdz sešiem kubikmetriem stundā,– samazināsies par 2,69 eiro.

Tavs komentārs par rakstu: