• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Liks TardifsLiks Tardifs nav no profesionāliem hokejistiem, bet gan funkcionāriem. Foto: championat.com

Par IIHF prezidentu kļūst Kanādas francūzis Liks Tardifs

Par Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (International Ice Hockey Federation, IIHF) prezidentu turpmākajā četru gadu termiņā ievēlēts Francijas pārstāvis Liks Tārdifs (Luc Tardif), kurš amatā nomainīs četras reizes pārvēlēto un to 27 gadus ieņēmušo šveicieti Renē Fāzelu (René Fasel), informē IIHF. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas un ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

25. septembrī Sanktpēterburgā notikušajās IIHF prezidenta vēlēšanas un uz amatu sākotnēji bija pieci pretendenti. Pēc balsošanas pirmās kārtas cīņu par krēslu neturpināja čehs Petrs Bržīza (PetrBříza), otrajā kārtā izstājās dānis Henriks Bahs Nīlsens (Henrik Bach Nielsen), bet trešajā Sergejs Gončarovs (Сергей Гончаров) no Baltkrievijas.

Jaunais prezidents tika noskaidrots ceturtajā kārtā, kurā Tārdifs saņēma vairākuma atbalstu, iegūstot 67 balsis pret vācieš Franca Reindla (Franz Reindl) savāktajām 39.

68 gadus vecais Kanādā dzimušais Tārdifs ir Kanādas un Francijas dubultpilsonis. Savā dzimtenē viņš spēlēja līdz koledžu līmenim, bet 1975. gadā pārcēlās uz Eiropu, kur vispirms divas sezonas pavadīja Beļģijas hokejā, bet pēc tam turpmāko karjeru spēlēja Francijā, pārstāvot Šamonī un Ruānas komandas.

Pēc karjeras beigām Tārdifs pārraudzīja Ruānas jaunatnes hokeja attīstības programmu, bet pēc tam strādāja Francijas Ledus sporta veidu federācijā, kur vadīja hokeja departamentu. 2006. gadā Tārdifs kļuva par Francijas Ledus hokeja federācijas (Fédération française de hockey sur glace) pirmo prezidentu un pēc tam trīs reizes tika pārvēlēts amatā, kurā atrodas arī šobrīd.

2012.gadā Tārdifs tika ievēlēts IIHF Padomē, viņš federācijā vadījis sacensību komiteju un finanšu komiteju.

Tavs komentārs par rakstu: