• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Latvijas Nacionālā teātra kolektīva kopbilde pirms 104. sezonasLatvijas Nacionālā teātra kolektīva kopbilde pirms 104. sezonas. Publicitātes foto: lsm.lv

Par Nacionālā teātra māksliniecisko vadītāju kļuvis Elmārs Seņkovs

Par Latvijas Nacionālā teātra māksliniecisko vadītāju kļuvis režisors Elmārs Seņkovs, bet jaunajā sezonā teātris piedāvās astoņu režisoru veidotus 11 jauniestudējumus, ziņo lsm.lv.     

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Seņkovs pavēstīja, ka uzaicinājumu kļūt par Nacionālā teātra māksliniecisko vadītāju viņš saņēmis pirms mēneša. Izvērtējot ieguvumus un zaudējumus, viņš aplēsis, ka ieguvumu ir daudz vairāk un atteikties no tāda piedāvājuma, Seņkova ieskatā, būtu dīvaini.

Seņkovs informēja, ka teātrī viņš ienāk ar savu radošo komandu, ko veido kustību māksliniece Elīna Gediņa, mūziķis un komponists Edgars Mākens. Seņkova komandā darbosies arī scenogrāfs Reinis Suhanovs.

Atklājot savu 104. sezonu, teātris aktieriem pasniedza ceļojošās balvas. Par aizvadītās sezonas labāko iestudējumu Lielajā zālē atzīts Ditas Lūriņas iestudējums “Ferdinands un Luīze”, savukārt starp izrādēm mazajos spēles laukumos par labāko izraudzīta izrāde “Svešinieki vilcienā” Vladislava Nastavševa režijā.

Latvijas Nacionālais teātris jauno sezonu sāks ar Elmāra Seņkova izrādi “Pūt, vējiņi!” Augustā ir pēdējā iespēja noskatīties izrādi, kas triumfēja 2019. gada “Spēlmaņu naktī”, iegūstot “Grand Prix” un Gada lielās formas izrādes titulu.

Tavs komentārs par rakstu: