• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ivars ĀboliņšIvars Āboliņš. Foto no: aprinkis.lv

Par valsts galveno cenzoru kļūst Ivars Āboliņš

Par valsts galvenās cenzūras iestādes – Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāju jeb valsts galveno cenzoru ir kļuvis kādreiz žurnālists Ivara Āboliņš. Pirms ievēlēšanas šajā amatā Āboliņš bija NEPLP priekšsēdētājas vietnieks.  

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Āboliņa vietniece turpmāk būs Aurēlija Ieva Druviete. “Šobrīd NEPLP ir svarīgi atgūt reputāciju un ar smagu ikdienas darbu mēs to izdarīsim. Padomi, pirmkārt, redzu kā nozares regulatoru, tādēļ esmu ļoti gandarīts, ka politiķi ir apsolījuši jau nākamgad sabiedrisko mediju kapitāldaļu turēšanas funkciju uzticēt jaunai institūcijai,” tūlīt pēc ievēlēšanas laikrakstam NRA pauž jaunais virscenzors.

Nosakot atbildību sadali, NEPLP nolēma, ka Āboliņš pārraudzīs padomes darbu kopumā un ar informatīvas telpas aizsardzību saistītos jautājumus. Savukārt Druviete pārraudzīs starptautisko sadarbību un medijpratības jomu, bet NEPLP loceklis Patriks Grīva veiks komerciālo un nekomerciālo radio un televīziju jomas pārraudzību.  Pārējie NEPLP locekļi ir līdzatbildīgi par visām iepriekš uzskaitītajām atbildības jomām.

Āboliņš uzskata, ka NEPLP ir vēl vairāk jāstiprina Monitoringa centrs un Juridiskā nodaļa, koncentrējoties uz tirgus regulēšanu. Visādā ziņā jaunais priekšsēdētājs redzot iespējas “efektivizēt NEPLP biroja darba organizāciju”.

Tavs komentārs par rakstu: