• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dace Pelēkā un Ilze CīruleIlze Cīrule (pa labi) Dacei Pelēkajai priekšniece bija īsu laiku. Foto: Edijs Pālens/LETA

Par VID ģenerāldirektora p.i. atkal kļuvusi Dace Pelēkā

Atvadīšanās no sestdien pēkšņi mirušās valsts ieņēmu dienesta ģenerāldirektores Ilzes Cīrules notiks ceturtdien, 15. martā, plkst. 14 Rīgas Meža kapos. Bet par VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju (p.i.) ir iecelta līdzšinējā ģenerāldirektora vietniece nodokļu jomā, VID Nodokļu pārvaldes direktore Dace Pelēkā.

Pelēkā kļuva par VID ģenerāldirektora p.i. arī 2016. gadā pēc VID ģenerāldirektores Ināras Pētersones atkāpšanās no amata.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola informē, ka nākamnedēļ plānots vienoties ar Valsts kanceleju par VID vadītāja konkursa kritērijiem un laiku. Reizniece-Ozola pagaidām neprognozē, vai jaunais vadītājs tiks meklēts valsts pārvaldē, vai uzņēmēju vidē, vien norādīja, ka “iespējas ir dažādas”.

“Vislabākais, ko Ilze Cīrule izdarīja ar VID, ir tas, ka uzņēmēji un sabiedrība novērtēja, ka VID mainās un kļūst nevis par draudu, bet par biedru un atbalstu. Cīrule spēja arī VID iekšienē deleģēt uzdevumus, spēja saskatīt būtisko un pateikt, kas jādara, spēja saglabāt mieru sarežģītās situācijās,” sacīja Reizniece-Ozola un norādīja, ka būtiskākās lietas, kas VID jāturpina, ir Nodokļu un muitas policijas nostiprināšana, nodokļu reformas skaidrošana grāmatvežiem, vienotā konta ieviešana, audita veikšanas reforma, ieviešot labākas procedūras. Tāpat jāturpina arī padziļinātās sadarbības programmas pilnveidošana un ēnu ekonomikas apkarošana.

Tavs komentārs par rakstu: