• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Velosipēdists auto atpakaļskata spogulīCik daudz mēs cits par citu zinām?... Publicitātes foto: LAMB

Par visu, kas notiek Rīgā, atbildēs «riteņbraucēji»

Rīgas dome ir pieņēmusi lēmumu likvidēt izpilddirekcijas un reorganizēt Apmeklētāju pieņemšanas centru. Var jau rīkoties visādi, tomēr izskatās, ka galvaspilsētas vara grasās distancēties no rīdziniekiem un to ikdienas rūpēm, vienlaikus atkratoties no atbildības.    

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Sacīts – darīts. Izpilddirekciju likvidācijas process faktiski jau ir sācies, un līdz 30. aprīlim iecerēts to pabeigt. Nē, es nevēlos šādu pieeju kritizēt, pirms tā ir sevi parādījusi un [ne]pierādījusi. Bet vai kāds grasās ko skaidrot vai pierādīt?

Neliekuļošu, mani – tāpat kā Rīgas domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi un viņa riteņbraucēju komandu –  īpaši neuztrauc tie simti izpilddirekciju darbinieku, kuriem līdz ar pārmaiņām nāksies meklēt citu darbu. Tā teikt, kuram tagad ir viegli? Gan jau riteņbraucēji izdomās arī visiem pieņemamu veidu, kā rīkoties ar izpilddirekciju ēkām. Un, ja neizdomās, man jau nu neviens neko neprasīs.

Tomēr gribētos redzēt, kā izskatīsies rīdziniekiem tik ierastā teritoriālā vara. Neticu, ka Rīga kļūs par vienīgo Eiropas mēroga pilsētu, kuras pašvaldībā politiskās varas izkārtojums nekādi nebūs saistīts ar teritoriālo sadalījumu.

Kāda ir pieteiktā vīzija? Varbūt kaut ko esmu sapratis nepareizi, bet izskatās, ka triju (atcerieties – kādreiz bija sešas) izpilddirekciju un to algoto darbinieku vietā stāsies apkaimju nevalstiskās organizācijas, kuru svars galvaspilsētas ikdienā tādejādi aumež palielināsies. Ja saprotu pareizi, Rīgas dome tām pat piešķirs finansējumu.

Tajās apkaimēs, kur aktīvistiem arī pašlaik ir skaļas balsis un pat pārstāvji Rīgas domē – piemēram, Torņkalnam, Čiekurkalnam un Lielajiem Meža kapiem –, domājams, gaidāmas šādas tādas pozitīvas pārmaiņas, vismaz aktīvistu skatījumā.

Diemžēl citur var izrādīties, ka vairs nav, kam prasīt palīdzību un atbildību,– ja nu vienīgi tiem pašiem Staķa riteņbraucējiem, kuri, kā rāda Aleksandra Čaka ielas eksperiments, dzird tikai to, ko grib dzirdēt.       

Zīmīgi, ka šīs riteņbraucēju komandas lēmums paredz no 1. maija reorganizēt arī Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centru, pašreizējā modeļa vietā izveidojot Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centru, lai arī saglabājot tam Rīgas pilsētas pašvaldības centrālās administrācijas struktūrvienības statusu. Kā tas izskatīsies? Atkal jāsaka: vismaz man nav īsti skaidrs.

Tāpēc drīzāk mulsina nevis iepriecina ziņa, ka Rīgas dome ar šīm pārmaiņām plānojot “veicināt iedzīvotāju un biedrību iesaisti lēmumu pieņemšanā arī apkaimju līmenī”, kā arī “nodrošināt kvalitatīvu un vienkāršu komunikāciju un sadarbību starp pašvaldības iestādēm”.

Kā tas izskatīsies? Es, Pļavnieku, Ziepniekkalna vai Imantas iedzīvotājs, kura iekšpagalms vienās bedrēs vai piecstāvu namam jumts sācis tecēt, meklēšu rokā savas apkaimes aktīvistus, lai tie dodas pie Staķa un skaļā balsī pieprasa ko nebūt darīt? Pagaidām izskatās, ka tieši tā, jo Rīgas domes vadība iecerējusi stiprināt kopienas un sniegt atbalstu apkaimju biedrību kapacitātes celšanai”.

Labi, es pat varētu būt ar mieru! Ja vien Staķa riteņbraucēju komanda uzņemsies atbildību par šīs sistēmas darbību.

Un netaisīs ausis ciet, kad kāds paudīs tai netīkamu viedokli. 

Tavs komentārs par rakstu: