• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Anda čakša NMPD2018. gada augusts. Anda Cakša (centrā priekšplānā): viss taču ir lieliski! Foto: LETA

Pāragrās nāves ministres triumfs: «ātrā palīdzība» Rīgā kratās drudzī

Kopš neatminamiem laikiem neatliekamā medicīniskā palīdzība tautā tiek saukta par “ātrajiem”, un tā arī ir šā dienesta būtība: maksimāli ātri ierasties palīgā cilvēkam, kam nepieciešama mediķa palīdzība. Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) vadībā veiktā “veselības aprūpes reforma” gan ir nodrošinājusi itin prāvus – virs miljarda eiro – līdzekļus nozares ministrijai, taču pašu sistēmu atstājusi “pakārtu gaisā”.

Dzintars Zaļūksnis  

Tāpēc brīžiem viss notiek otrādi. Akurāt tik otrādi, ka bijušo “Stradiņu” šefeni Andu Čakšu, kura ministrēt sāka pēc tam, kad viņas prieksgājējs izrādījās prasts melis, daudz atbilstošāk ir dēvēt par pāragrās nāves ministri. Jebkurā gadījumā melis šajā amatā ir izrādījies daudz nekaitīgāks nekā “godīga” freilene, kura naudu prot šķērdēt tā, ka nav iespējams tai pat izsekot.

Rezultātā, lai arī Veselības ministrijas rīcībā nokļuvusī nodokļu maksātāju nauda kļūst biezāka, pati nozare kļūst arvien plānāka. Kur plāns, tur plīst! – un to vēlreiz apliecina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pieņemtais lēmums izsludināt ārkārtas medicīnisko situāciju dienesta Rīgas reģionālajā centrā. Šis lēmums ir saistīts ar to, ka pēc NMPD vadībā iefiltrētās Čakšas līdzgaitnieces (necik sen viņa ar putām uz lūpām aizstāvēja dienestā notiekošo – šeit) Lienes Cipules veiktajām “reformām” mediķi masveidā pamet darbu “ātrajos”.

Mediķi ir neapmierināti ar lielo slodzi (kā zināms, nupat dienestā tika ieviesta kārtējā Cipules “inovācija” – dakteri tika piesēdināti pie stūres, jo kādēļ gan tērēt naudu šoferu algām?) un nesamērīgi mazo atalgojumu, kā arī par neskaidrību, kas ar atalgojumu notiks nākamgad.

Cipule atzīst, ka 9. novembrī atlūgumi pieņemti no 15 darbiniekiem, tomēr ir saņemti vēl vairāki iesniegumi, par kuriem vēl notikšot “sarunas ar attiecīgajiem darbiniekiem”.

Bet tas neglābj no krīzes: ārkārtas situācija nozīmē, ka dienests (galvaspilsētā un tās apkārtnē!) varētu atteikt izsaukumus, kas “neapdraud cilvēka dzīvību un veselību”.

Kā liecina informācija NMPD mājaslapā, par ārkārtas medicīnisko situāciju tiek uzskatīta tāda situācija, kas rodas ārstniecības iestādēs, pašvaldību administratīvajās teritorijās vai valstī gadījumā, ja tūlītēji pieejamo medicīnisko resursu apjoms neatbilst esošajiem vai prognozējamajiem cietušo vai saslimušo skaitam. Šoreiz situācija ir, maigi izsakoties, ačgārna: nevis pacientu skaits palielinājies, bet dakteru sarucis. Zem pieļaujamās robežas.

Pāragrās nāves ministres šiverēšanai visnotaļ atbilstošs rezultāts.

2 Komentāri


 1. MED DARB.
  2018-11-11

  Netikai NMPD pametis darba bet ari arpus rigas stradajosie mediki kS STRADA PAR MINIMALO ALGU! SEN BIJA LAIKS !

 2. Oskars
  2018-11-11

  Debilisms medicīnas nozarē jau sen ir kļuvis par rutīnu. Tagad es par to vairs neuztraucos- es uzjautrinos. Bet nekas ! Jau sen mums bija solīti augsti kvalificēti kadri no brālīgajām Tuvo Austrumu klīnikām ! Tie ieņems pazemoto pašmāju dakterīšu vietas un mēs, parastie pacientiņi, saņemsim pakalpojumus visaugstākajā līmenī ! Hihihihihi.................... !

Tavs komentārs par rakstu: